ŻYDOWSKO-AMERYKAŃSKA PROWOKACJA W ZATOCE OMAŃSKIEJ. CZY BĘDZIE ATAK NA IRAN?

Reklama

wt., 06/18/2019 - 07:15 -- zzz

Siły zbrojne USA opublikowały nowe, tym razem nieruchome, zdjęcia ataku na japoński tankowiec w Zatoce Omańskiej. Mają one ukazywać, jak irańscy Strażnicy Rewolucji usuwają minę, która nie wybuchła. Waszyngton ma rozważać wysłanie dodatkowych sił do tego rejonu. 

 

 

Irańscy żołnierze, czy izraelscy lub amerykańscy przebierańcy?

 

Przypomnijmy:

W lutym 2019 roku Benjamin Netanjahu przyjechał do Warszawy nie po to, by rozmawiać o pokoju, ale po to, by podżegać do wojny z Iranem. Jak się wyraził, ma nadzieję, że do koalicji przeciwko Iranowi przystąpią również kraje arabskie.

"Stąd idę na spotkanie z 60 ministrami spraw zagranicznych i wysłannikami krajów z całego świata przeciwko Iranowi" - powiedział Netanyahu.

"Ważne w tym spotkaniu jest to, że nie jest tajne. Jestem tu z przedstawicielami wiodących krajów arabskich, którzy siedzą razem z Izraelem, aby popchnąć naprzód wojnę z Iranem. "- Powiedział Netanjahu.

"To, co robimy, to działania mające na celu usunięcia Iranu z Syrii i zobowiązujemy się to zrobić" - powiedział. 

 

Natomiast amerykański wysłannik Jason Greenblatt, który jest w Warszawie, napisał z tweetem przed konferencją, że "Iran jest głównym zagrożeniem dla przyszłości pokoju i bezpieczeństwa w regionie" .

 

Atak - Gra wywiadów

Premier Japonii Shinzo Abe odwiedzi Iran w dniach 12-14 czerwca. Jednym z celów pierwszej od ponad 40 lat wizyty szefa japońskiego rządu w tym kraju będzie próba mediacji pomiędzy Teheranem a Waszyngtonem.

Podczas niedawnej wizyty w Tokio prezydent USA Donald Trump poparł pomysł, by Abe wykorzystał przyjazne stosunki Japonii z Iranem i pomógł w nawiązaniu dialogu pomiędzy nim a Stanami Zjednoczonymi. Abe sugerował, że chce mediować, by "sprawy nie potoczyły się źle i nie doprowadziło to do starcia muilitarnego" na Bliskim Wschodzie.

Japoński tankowiec Kokuka Courageous, a także druga tego rodzaju jednostka - norweski Front Altair, zostały zaatakowane 13 czerwca w Zatoce Omańskiej, w rejonie strategicznej Cieśniny Ormuz. Statki zostały uszkodzone, a ich załogi ewakuowano. 

Stany Zjednoczone natychmiast obarczyły odpowiedzialnością za ataki Iran. Władze tego kraju kategorycznie temu zaprzeczają.

Najważniejsza trasa transportu ropy naftowej

 

Cieśnina Ormuz to najważniejsza trasa transportu ropy naftowej z Zatoki Perskiej - transportowana jest przez nią jest około jedna piąta światowego zużycia tego surowca.

"Wnioskując z nagrań wideo, a także biorąc pod uwagę zasoby i doświadczenie niezbędne do szybkiego usunięcia miny, która nie wybuchła, Iran jest odpowiedzialny za atak" - głosi oświadczenie Centralnego Dowództwa sił zbrojnych USA.

NOWE ZDJĘCIA Z ATAKU NA JAPOŃSKI TANKOWIEC

Plany Waszyngtonu

Reuters informuje, powołując się na anonimowych przedstawicieli rządu USA, że Waszyngton rozważa wysłanie na Bliski Wschód dodatkowych sił zbrojnych. Nie ujawnili oni ile, ani kiedy dodatkowi żołnierze mają być wysłani.

Amerykanie skierowali już do tego rejonu grupę okrętów wojennych z lotniskowcem oraz rozmieścili na lądzie baterie rakiet.

 

Autor: 
ZZZ
Źródło: 

PAP/INTERIA/PLPORTAL.PL

Polub Plportal.pl:

Reklama