USA - ALABAMA: WYKASTRUJĄ PEDOFILÓW I TO NA ICH KOSZT

Reklama

wt., 06/11/2019 - 20:58 -- zzz

W Stanie Alabama - USA wykastrują chemicznie zboczeńców seksualnych, którzy dopuszczą się czynów pedofilskich wobec dzieci poniżej 13 roku życia. Skazańcy po częściowym odsiedzeniu wyroku, przed opuszczeniem więzienia będą musieli się poddać chemicznej kastracji i to na własny koszt. Ustawę w tej sprawie podpisała gubernator Alabamy Kay Ivey z partii republikańskiej.

Do tej pory w Alabamie osoby skazane za przestępstwa seksualne wobec dzieci nie mogły starać się o zwolnienie warunkowe. Od teraz mogą, ale tylko pod warunkiem, że poddadzą się chemicznej kastracji.

Ustawa przewiduje, że skazany będzie musiał zapłacić za kastrację i kontynuować terapię do momentu, aż sąd nie uzna, że nie jest już ona konieczna. Skazaniec, który przerwie leczenie będąc na zwolnieniu warunkowym będzie musiał wrócić do więzienia.

- Ta ustawa to krok na drodze do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom w Alabamie - oświadczyła gubernator Ivey.

Pod koniec maja nowe prawo zostało przegłosowane przez lokalny parlament.

Chemiczna kastracja polega na podawaniu leków, które - hamując lub blokując produkowanie hormonów takich jak testosteron - obniżają u człowieka popęd seksualny. Po rezygnacji z terapii jej efekty można odwrócić.

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plporatal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama