Poszukiwany od pięciu lat mężczyzna zostaje znaleziony ukrywając się w lesie

Reklama

czw., 08/06/2020 - 09:54 -- AleksandraJ

Policja odnalazła Litwina Ricardasa Puisysa w lesie niedaleko miasta Wisbech w Anglii i podejrzewa, że mógł on uciec przed wyzyskiem w 2015 roku.

Ricardus Puisys to pochodzący z Litwy robotnik rolny. Gdy zaginął policja podejrzewała, że został zamordowany, jednak pięć lat później został odnaleziony cały i zdrowy, ukrywając się w lesie.

Mężczyzna zaginął we wrześniu 2015 roku po tym, jak nie pojawił się w pracy przy zbieraniu warzyw w Cambridgeshire. Detektywi wystosowali publiczny apel, ale po 35-latku nie było żadnego śladu, więc rozpoczęto śledztwo w sprawie jego zaginięcia z podejrzeniem o morderstwo. Sprawa ucichła aż do ostatniego lata, kiedy zdjęcia Puisysa zostały opublikowane na koncie na Facebooku z jego imieniem.

Nadkomisarz Rob Hall z głównej jednostki kryminalnej obejmującej Bedfordshire, Cambridgeshire i Hertfordshire powiedział, że sprawa była dla nich „kompletną tajemnicą” do czasu incydentu z Facebookiem. W zeszłym miesiącu policjanci dostali wskazówkę, która skłoniła ich do przeszukania lasów niedaleko Wisbech. W końcu znaleźli tam Puisysa, który celowo ukrywał się w gęstych zaroślach. ,,Zespół śledczych niestrudzenie pracował prowadząc kolejne dochodzenia, z których żadne nie doprowadziło do znalezienia mężczyzny'', powiedział Hall. „Tak było dopóki nie otrzymaliśmy informacji, że Puisys może wciąż żyć i nadal przebywać w okolicach Wisbech.” „Po przeszukaniu zalesionego obszaru na Harecroft Road, został on znaleziony żyjący w zaroślach, bardzo dobrze ukryty. Musiał schować się tam celowo i z nikim przez jakiś czas nie rozmawiać.”

Detektywi uważają, że mógł być ofiarą jakiejś formy wyzysku i potajemnie uciec. Pięć lat temu w noc, gdy zaginął był widziany z grupą innych Litwinów. Nadkomisarz Hall powiedział, że: „Były realne obawy, że tamtej nocy stała mu się krzywda.” [...] „Nie wrócił do pracy w poniedziałek 28 września 2015 roku tak, jak podejrzewaliśmy, ale teraz wierzymy, że Puisys podjął decyzję o ucieczce, ponieważ padł ofiarą przestępstwa, będąc wcześniej wykorzystywanym.”

Policja postanowiła nie ogłaszać, że został znaleziony już wcześniej w lipcu, by mogli najpierw przenieść go do bezpiecznego miejsca. Zostało wszczęte dochodzenie o potencjalnym wykorzystywaniu mężczyzny. „Odnaleziony jest teraz bezpieczny i cały czas dbamy o to, aby tak pozostało. Ściśle współpracujemy w celu zapewnienia mu odpowiedniej opieki po tych niezwykle trudnych doświadczeniach, które przeżył w ciągu ostatnich pięciu (lub nawet więcej) lat.”, powiedział Hall.

Autor: 
Tim Wyatt, tłum. Izabela Siekańska
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama