USA wysyłało psy do Jordanii. Zwierzęta miały szukać bomb,teraz umierają z powodu złego traktowania

Reklama

pt., 09/27/2019 - 06:12 -- zzz

Federalne dochodzenie wykazało, że psy szukające bomb, które USA wysyła do swojego sojusznika z Bliskiego Wschodu, Jordanii, chorują i umierają z powodu złego traktowania i zaniedbania.
 


Roczna ocena przeprowadzona przez inspektorów w Departamencie Stanu wykazała, że co najmniej 10 psów w Jordanii zmarło w latach 2008-2016 z powodu problemów medycznych. Nawet te zwierzęta, które przeżyją, cierpią z powodu niezdrowych warunków takich jak nieodpowiednie budy czy złe warunki sanitarne, a także przepracowanie.

Zdjęcia, w raporcie opublikowanym w zeszłym tygodniu, pokazują wychudzone psy z wystającymi żebrami. Ich uszy są domem dla kleszczy, które prawdopodobnie żerują na psach od wielu dni. W niektórych obiektach nie było nawet misek dla psów – karmę rzucano im na podłogę.

 

Od ponad 20 lat USA wysyła psy, które potrafią wywęszyć bomby. Dziej się to w ramach programu pomocy antyterrorystycznej. Pomimo wydawania mnóstwa pieniędzy na ten cel, urzędnicy Departamentu Stanu nie zapewnili psom zdrowia i dobrostanu. Tak mówi raport, który został opublikowany.

Według raportu luźne przepisy Departamentu Stanu i brak konkretnych wytycznych były ważnym czynnikiem wpływającym na złe traktowanie psów. Departament Stanu nie był w stanie dostarczyć śledczym szczegółowych informacji na temat traktowania psów w innych krajach partnerskich poza Jordanią. Często nie ma żadnych pisemnych umów z krajami, które określałyby sposób opieki nad psami.

 

Doprowadziło to do utrzymujących się problemów zdrowotnych psów. Jordania to największy beneficjent programu. Pracuje w niej aż 61 takich psów. Inne kraje z mniejszą ilością tych zwierząt to Tajlandia, Bahrajn, Indonezja czy Maroko.

Autor: 
zzz
Źródło: 

o2

Polub Plportal.pl:

Reklama