Nowe nagrania pokazują, że George Floyd płakał ze strachu podczas aresztowania

Reklama

czw., 08/06/2020 - 09:11 -- AleksandraJ

Dwa nagrania z kamer policyjnych (umieszczonych na mundurach) pokazują aresztowanie krok po kroku. George Floyd zmarł 25. maja w Minneapolis, po tym jak policjant dusił go kolanem przez prawie 9 minut.

 

Nagranie rozpoczyna się, gdy policjanci idą w kierunku samochodu Georga Floyda (46). Jeden z nich wskazuje w jego kierunku pistoletem po tym jak nakazali Floydowi otworzyć drzwi. „Daily Mail” znalazł się w posiadaniu nagrań z kamer dwóch policjantów, którzy brali udział w aresztowaniu. Policja została wezwana przez pracownika sklepu, który uważał, że Floyd próbował użyć fałszywego banknotu dwudziestodolarowego. Nagranie z kamery jednego z policjantów pokazuje przerażenie na twarzy Floyda. Prosił policjantów, by do niego nie strzelali. Widać, że Floyd zaczyna płakać.

- Panie oficerze („mister oficer”). Proszę, nie strzelaj do mnie! Proszę – można usłyszeć mówiącego na nagraniu Floyda. Floyd mówi również, że właśnie stracił matkę, nim znów prosi, by do niego nie strzelano.

I can't breathe!

Policjanci chcą, żeby Floyd wsiadł na tył radiowozu. Robi się gorąco. Floyd sprzeciwia się, mówiąc, że cierpi na klaustrofobię i stany lękowe. Kończy się tym, że Floyd zostaje położony na ziemi. Nagrania i zdjęcia pokazują jak policjant Derek Chauvin trzyma kolano na szyi Floyda przez prawie dziewięć minut.

To właśnie wtedy Floyd mówi, że nie może oddychać: „I can’t breathe!”. Wzywał również swoją matkę. Powoli jego głos słabł, zdążył powiedzieć: ,,Umrę''.

Zaraz po tym Floyd zmarł.

 

 

Autor: 
Øystein Heggen, tłum. Katarzyna Kapica
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama