Kot niosący 2 gramy heroiny do więzienia ucieka po złapaniu przez policję

Reklama

ndz., 08/09/2020 - 19:49 -- AleksandraJ

Według doniesień lokalnych mediów kot, który był trzymany w więzieniu na Sri Lance ucieka policji po tym, jak został znaleziony niosąc narkotyki i karty SIM.

Jest tu sporo do rozpakowania, prawda? Rozpracujmy to wspólnie.

Bezimienny kot został znaleziony w sobotę przez oficerów wywiadu w więzieniu o zaostrzonym rygorze Welikada. Koci przemytnik został znaleziony z prawie dwoma gramami heroiny, dwiema kartami SIM i kartą pamięci w małej plastikowej torbie przywiązanej do szyi. Podstępnie. Był przetrzymywany w pomieszczeniu w więzieniu, ale w niedzielę udało mu się uciec, jak podaje gazeta Aruna. Jak dotąd, funkcjonariusze więzienia nie wypowiedzieli się na temat ucieczki kota.

 

Władze więzienia podają, że w ostatnich tygodniach wzrosła liczba osób wyrzucających małe paczki narkotyków, telefonów i ładowarek przez ogrodzenie. Według Colombo Gazette, funkcjonariusze więzienia Welikada przechwycili w zeszłym miesiącu 38 telefonów komórkowych, 264 baterie, 20 kart SIM i 3,5 grama heroiny w paczkach. Piętnaście osób zostało aresztowanych w związku z tymi incydentami. Nie jest jasne, ile kotów jest w to zamieszanych.

Kraj zmaga się obecnie z poważnym problemem narkotykowym. Nasz czworonożny przyjaciel nie jest niestety pierwszym zwierzęciem, które zostało wciągnięte w działalność przestępczą. W zeszłym tygodniu policjanci z Kolombo złapali orła, którego rzekomo używali dilerzy do dystrybucji narkotyków.

Natomiast pewna para z okolic St Paul w Bristolu była zszokowana, gdy ich kotek przyniósł torbę pełną narkotyków wartych setki funtów i jak gdyby nigdy nic zostawił ją na podłodze przy ich łóżku. Właściciele kota obudzili się i zobaczyli, że ich zwierzak śpi obok plastikowej torby, a w środku znajdowało się około 30 opakowań cracku i heroiny o wartości handlowej setek funtów.

O tym nietypowym incydencie, który miał miejsce w 2018 roku, wypowiedziała się policja z Avon i Somerset, pisząc na Twitterze: „Zapomnijmy o psach policyjnych, trzeba zacząć tresować koty. Ponoć właściciel znalazł to w kocim łóżku obok zwiniętego w kłębek kotka! ”

Autor: 
Claire Reid, tłum. Izabela Siekańska
Polub Plportal.pl:

Reklama