IZRAELSKI SNAJPER ZAMORDOWAŁ PALETSTYŃSKIEGO NASTOLATAKA. WYROK 1 MIESIĄC WIĘZIENIA

Reklama

śr., 10/30/2019 - 20:07 -- zzz

Izraelski snajper, który zamordował palestyńskiego nastolatka, został skazany na zaledwie 1 miesiąc więzienia ze względu na małą szkodliwość czynu.

 

Palestyński nastolatek Othman Helles wspiął się na barierę bezpieczeństwa w Strefie Gazy, za co został zastrzelony przez żołnierza izraelskiego. Do zdarzenia doszło podczas zamieszek wzdłuż granicy Gazy 13 lipca 2018 r. 

Izraelski Sąd Wojskowy uznał żołnierza winnym nieposłuszeństwa rozkazowi.

Żołnierz przyznał się do „nieposłuszeństwa wobec rozkazu prowadzącego do zagrożenia życia lub zdrowia” - powiedział rzecznik sądu wojskowego.

Snajper został skazany na miesiąc więzienia - ale w ramach odbywania służby wojskowej - a także został zdegradowany na szeregowca.
Żołnierz, którego nazwiska nie można opublikować, otworzył ogień do palestyńskiego nastolatka - Othmana Hellesa, 15 latka - który wspinał się na ogrodzenie w Strefie Gazy podczas zamieszek, podała armia.

Żołnierz strzelał „bez otrzymania wymaganego pozwolenia od swoich dowódców, co było niezgodnie z instrukcjami, które wcześniej otrzymał”, powiedział rzecznik izraelskiego wojska.

Protesty „Marszu Powrotu” rozpoczęły się 30 marca 2018 r. Demonstracje graniczne odbywały się głównie w piątkowe popołudnia i święta, w których uczestniczyło od kilkuset do dziesiątek tysięcy ludzi.

Około 200 Palestyńczyków zostało zabitych, a tysiące innych zostało rannych w wyniku izraelskiego ostrzału od czasu rozpoczęcia cotygodniowych protestów w Strefie Gazy.

Palestyński nastolatek Othman Helles wspina się przez barierę bezpieczeństwa w Gazie, zanim zostaje zastrzelony przez żołnierza IDF podczas zamieszek wzdłuż granicy Gazy 13 lipca 2018 r. (Zrzut ekranu)

Autor: 
zzz
Źródło: 

timesofisrael.com/

Polub Plportal.pl:

Reklama