ISLAM TO CHOROBA PSYCHICZNA? WŁOSI WPROWADZILI CAŁKOWITY ZAKAZ NOSZENIA BUREK

Reklama

wt., 10/09/2018 - 07:48 -- zzz

Całkowity zakaz noszenia burek wchodzi w życie w miasteczku Trino w Piemoncie na północy Włoch. "Przepisy opracowane w miejscowości rządzonej przez prawicową Ligę dotyczą dwóch lub trzech kobiet, które chodzą po ulicach w pełni zakryte" - podały lokalne władze.

 

Z inicjatywą wprowadzenia przepisów i kar za ich łamanie wystąpił szef wydziału do spraw imigracji i zarazem wiceburmistrz Trino, Roberto Rosso.

 

 

Rozporządzenie zabrania noszenia na całym obszarze miejscowości wszelkiej odzieży i okryć, które całkowicie zasłaniają twarz osoby, a zatem uniemożliwiają jej identyfikację.

"Przepisy są skierowane szczególnie do dwóch-trzech kobiet, które chodzą w burkach" - wyjaśnił Rosso. Jak ocenił, jest "to prymitywny zwyczaj, który musi przestać istnieć w Trino".

"Odsłanianie twarzy jest niezbywalnym prawemkażdej osoby" - oświadczył.

Wysokość kary za złamanie przepisów ustalono na 500 euro.

W regionie Lombardia, także na północy Włoch, od dwóch lat obowiązuje zakaz noszenia burki i nikabu w szpitalach i urzędach administracji. 

 

 

Przypomnijmy:

Chiński rząd traktuje islam jak chorobę umysłową. „Ci, którzy trafiają do naszych ośrodków, to ekstremiści, których umysły zostały zainfekowane groźną ideologią. W związku z tym muszą zostać poddani hospitalizacji na specjalnym, zamkniętym oddziale. Jeśli pozwolimy na dalsze rozprzestrzenianie się religijnej propagandy opartej na fałszywych wierzeniach i agresji, narazimy kraj na ogromne niebezpieczeństwo” – takie tłumaczenia to standard w przekazach publicznych. Przedstawiają islam jak chorobę umysłową, w dodatku taką, która nie daje żadnej gwarancji wyleczenia, jak depresja czy uzależnienie.

 

Naukowcy z Oxfordu uważają, że islamski fundamentalizm może zostać zaliczony do chorób psychicznych. Według ich słów w niedalekiej przyszłości neurobiolodzy zaczną leczyć muzułmanów podzielających skrajne poglądy jako ludzi z zaburzeniami psychicznymi – jak podaje The Times.

Pracownica Uniwersytetu w Oxfordzie Caitlyn Taylor oznajmiła, że naukowcy już opracowują naukową metodę leczenie islamskiego fanatyzmu. Według jej słów religijne poglądy niektórych ludzi wymagają medycznej interwencji. – podaje Russia Today.

„To, co dla jednego człowieka wydaje się normalnym, dla innego może być niedopuszczalnym. Ludzi z tymi lub innymi przekonaniami można wyleczyć, choć brzmi to zaskakująco. Na przykład, jeśli człowiek zaczął podzielać radykalne poglądy wskutek wpływu jakiegokolwiek kultu, możemy zrobić tak, by przestał postrzegać to jako swój osobisty wybór i potem przystąpić do jego leczenia. Niewątpliwie pewne przekonania negatywnie wpływają na nasze społeczeństwo.” – powiedziała Taylor.

Dodała także, że mowa jest nie tylko o skrajnych poglądach niektórych wyznawców islamu, ale i przejawów agresji w domu: „To tyczy się także innych destruktywnych przekonań np. że bicie dzieci jest normalne. Podobne wzorce ludzkich zachowań przynoszą wiele szkody, ale dotychczas nie zostały uznane za zaburzenia psychiczne.”

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

pap/interia/plportal.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama