Arabia Saudyjska: Ścięci i ukrzyżowani za korzystanie z Whatsappa

Reklama

sob., 05/04/2019 - 07:31 -- zzz

Arabia Saudyjska od dawna praktykuje egzekucję przez ścięcie, jednak ostatnio doszło do masowej egzekucji aż 37 mężczyzn. ONZ i inne organizacje praw człowieka ostro potępiły ten kraj, ponieważ kilku nastoletnich chłopców zostało straconych za rzekome zbrodnie. Zarzut: wysyłanie wiadomości Whatsappem o demonstracjach rządowych.

Abdulkareem al-Hawaii miał zaledwie 16 lat, kiedy został aresztowany. Był uczniem, a został zatrzymany i oskarżony o bycie „terrorystą” za wysyłanie online tekstów na temat antyrządowej demonstracji.

Abdulkareem, szyicki muzułmanin, który miał 21 lat w chwili egzekucji, był wcześniej brutalnie torturowany. Z rękami przykutymi do ściany nad głową został pobity i porażony prądem. Amnesty International potępiła jego proces jako farsę, ponieważ odmówiono mu odpowiedniego dostępu do obrony.

Policja podobno groziła, że ​​zabije jego rodzinę, jeśli nie przyzna się do swoich rzekomych zbrodni.

Mujtaba Al-Sweikat to kolejny nastolatek, który rozpoczął studia na Western Michigan University, kiedy został aresztowany za udział w antyrządowym proteście.

Zaledwie 17 latni Sweikat został ciężko pobity po aresztowaniu, zanim „przyznał się” do zbrodni przeciwko państwu.

Harriet McCulloch, zastępca dyrektora organizacji praw człowieka Reprieve ujawnił, że obaj młodzi mężczyźni zostali zabici za dzielenie się informacjami o pokojowym proteście antyrządowym.

 

Wiele rzeczy można wykorzystać do usprawiedliwienia wyroku śmierci w Arabii Saudyjskiej Mohammeda Bin Salmana, w tym, np.:

- „nieposłuszeństwo wobec króla”.

- „Przygotowywanie banerów z antypaństwowymi hasłami”

- "podżeganie przez media społecznościowe”

Inny młody mężczyzna, Munir al-Adam, miał zaledwie 23 lata, kiedy został aresztowany w 2012 r. Podczas przesłuchania jego stopy były tak zbite, że zmuszony był pełzać przez wiele dni. Stracił również słuch po przerażających torturach.

Powiedział sędziemu, że zgodził przyznać do zarzucanych czynów, ponieważ był wyczerpany bezlitosnymi i brutalnymi torturami.

Po ścięciu jeden z mężczyzn został ukrzyżowany, a jego ciało zostało wystawione na widok publiczny ku przestrodze dla innych potencjalnych dysydentów.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

onpaulinstitute.org

Polub Plportal.pl:

Reklama