KOLEJNY ATAK NA CHRZEŚCIJAN. ISLAMIŚCI MORDUJĄ W BURKINIE FASO

Reklama

wt., 04/30/2019 - 05:34 -- zzz

Islamiści napadli w niedzielę na protestancki kościół na północny Burkiny Faso, zastrzelili pastora i pięcioro wiernych - poinformował rzecznik rządu tego kraju Remy Fulgance Dandjinou.

Państwowe radio Burkiny Faso poinformowało w poniedziałek, że do ataku doszło w miejscowości Silgadji w prowincji Soum. Agencja AFP pisze, powołując się na anonimowego świadka, że napastnicy podjechali do kościoła na motocyklach w czasie, kiedy wychodzili stamtąd wierni. Strzelili kilka razy w powietrze, po czym otworzyli ogień do ludzi.

Znalezione obrazy dla zapytania burkina faso

W Burkinie Faso doszło w ostatnich latach do wielu krwawych zamachów terrorystycznych. Ich celem były zazwyczaj miejsca uczęszczane przez obywateli państw zachodnich. Początkowo ataki ograniczały się do północy kraju. Z czasem ich areną stała się też stolica.

Sytuacja pogorszyła się w ostatnich trzech latach. Dżihadyści powiązani z Al-Kaidą i Państwem Islamskim, w wielu przypadkach operujący z baz w sąsiednim Mali, usiłują poszerzać swoje strefy wpływów w rejonie Sahelu, dokonując wielu zamachów terrorystycznych.

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama