Zbigniew Ziobro: 3 lata bezwzględnego więzienia dla rolnika za zabicie świni bez zezwolenia!

Reklama

pt., 02/24/2017 - 19:12 -- zzz

Minister Sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, jest autorem wielu ustaw bezwzględnego karania przedsiębiorców - nawet do 25 lat pozbawienia wolności. Teraz dobiera się do rolników. Chce kary 3 lat więzienia dla rolnika, który na własne potrzeby ubije świnię, ale bez obowiązkowego zezwolenia.

 

Rolnicy oburzeni! Poseł PSL komentuje: - Może minister sprawiedliwości sam się zreflektuje i odpuści.

Zgodnie z krajowymi przepisami rolnik co najmniej 24 godziny przed dokonaniem uboju ma obowiązek zgłosić swój zamiar powiatowemu lekarzowi weterynarii oraz powiatowemu oddziałowi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Za brak odpowiednich zezwoleń ministerstwo Ziobry chce karać bardzo surowo - niepokorni mogą nawet trafić na trzy lata do więzienia. 

Krewcy rolnicy nie odpuszczają: - a dlaczego nie 25 lat za ubitą świnie lub kara śmierci? Wszak już były takie czasy, że w „aferze mięso” za komuny orzekano kary śmierci, a podczas okupacji niemieckiej ( II Wojna Światowa) za nielegalny ubój gospodarczy również groziła kara śmierci. 

Inni rolnicy twierdzą, że minister chce "popisać się przed Unią Europejską". - A czarna strefa jak była, tak będzie.

To jakiś absurd! Nie będę tego nawet komentować – jeśli Ziobro ma odwagę niech wyjdzie do nas osobiście i to powtórzy - kwituje kolejny rolnik.

Zbigniew Ziobro chce także, aby sądy nakładały na takich rolników bezwzględne kary finansowe w wysokości od tysiąca do 100 tys. złotych.

- Taka kwotą można od razu położyć gospodarstwo. Pomyślmy raczej o kwotach od 5 do 10 tys. zł. Już taka kara zrobiłaby na rolniku wrażenie - komentuje Kłopotek

Przeciwna wprowadzaniu tak wysokiej kary jest także Krajowa Rada Izb Rolniczych. "Stoimy na stanowisku, że ograniczanie czynów niedozwolonych w stosunku do zwierząt, w tym zwierząt hodowlanych, powinno następować poprzez długofalową politykę edukacyjno-informacyjną społeczeństwa w tym zakresie oraz skuteczniejszą egzekucję, a nie poprzez podnoszenie kar" - informuje Rada. 

Czy rolnicy postawią kosy na sztorc i wybiją ministrowi z głowy chore pomysły?

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

PL PORTAL PL

Komentarze

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama