Władysław Frasyniuk zatrzymany przez policję

Reklama

śr., 02/14/2018 - 07:55 -- zzz

Były opozycjonista Władysław Frasyniuk został zatrzymany przez policję. Wcześniej nie stawiał się w prokuraturze, gdzie toczy się śledztwo w jego sprawie. Według relacji żony, policja wkroczyła do domu Frasyniuka chwilę po szóstej rano.

Zatrzymanie ma związek z incydentem, do którego doszło podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej 10 czerwca 2017 r. Jak informowała policja zakłóciło ją kilkadziesiąt osób, które na Krakowskim Przedmieściu usiadły na jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz uczestników obchodów przed Pałac Prezydencki. 

 

 

Wśród kontrmanifestantów - których usunęli policjanci - był m.in. Frasyniuk. Na początku lipca ubiegłego rok usłyszał on zarzut "przeszkadzania w przebiegu niezakazanego zgromadzenia".

Wcześniej Frasyniuk dwukrotnie nie stawił się w warszawskiej prokuraturze - 12 stycznia i 1 lutego.

"Obecna sytuacja w Polsce, pamięć historyczna z czasów komunizmu, a także osobiste doświadczenia z czasów 'Solidarności' oraz dramatycznego dla naszego państwa Stanu Wojennego są powodem, dla którego nie stawię się na wezwanie władzy stawiającej się ponad prawem" - napisał wówczas w oświadczeniu Frasyniuk.

Jak tłumaczył, jego zdaniem wezwania mają charakter "politycznej represji, przygotowanej na polecenie funkcjonariuszy Prawa i Sprawiedliwości".

Autor: 
Pawel Wisniewski /East News
Źródło: 

pap/interia/plportal.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama