Sąd nie przychylił się do wniosku o areszt dla Józefa Piniora za rzekome przyjęcie łapówki

Reklama

czw., 12/01/2016 - 10:09 -- zzz

Sąd nie uwzględnił też wniosków prokuratury ws. aresztów dla dwóch innych osób. Po wyjściu z sali sądowej Pinior podziękował obecnym w czwartek w sądzie działaczom opozycyjnym z czasów PRL, m.in. Henrykowi Wujcowi i Karolowi Modzelewskiemu.

We wtorek rano CBA zatrzymało 10 osób. Wśród nich był senator Józef Pinior, który jest podejrzany o przyjęcie 40 tys. zł za załatwienie w instytucjach państwowych i samorządowych korzystnego rozstrzygnięcia spraw biznesmena. Śledczy zarzucają mu także przyjęcie innych korzyści majątkowych za podjęcie się załatwienia koncesji na wydobywanie kopalin oraz powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych.

Józef Pinior jest podejrzany o przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie 40 tys. zł w zamian za załatwienie w instytucjach państwowych i samorządowych korzystnego rozstrzygnięcia spraw biznesmena inwestującego na Dolnym Śląsku. Za taki czyn grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. PK poinformowała, że zarzut współdziałania w popełnieniu tego przestępstwa został ogłoszony Jarosławowi W. 

Natomiast asystent senatora Jarosław W. podejrzany jest także o dalszych pięć przestępstw korupcyjnych. Media również donoszą, że Jarosław W. miał problemy z hazardem. Podobno był też zadłużony.

PL PORTAL PL

Z.B.

Polub Plportal.pl:

Reklama