Poznańscy antyterroryści skazani za pobicie zatrzymanego kickboksera

Reklama

śr., 07/17/2019 - 11:18 -- koscielniakk

Grupa pięciu poznańskich antyterrorystów została skazana na bezwzględne więzienie za pobicie kickboksera Łukasza Rafałki. Zatrzymany nie mógł stawiać oporu - był skuty kajdankami i leżał na ziemi - podaje "Gazeta Wyborcza".

Wczoraj, po pięciu latach procesu sąd skazał pięciu antyterrorystów za pobicie kickboksera Łukasza Rafałki - zarówno podczas zatrzymania, jak i później, w areszcie. W 2012 roku w jednym z poznańskich klubów bawiła się grupa antyterrorystów z Łodzi. Funkcjonariusze zostali pobici, a później jeden z nich na zdjęciu rozpoznał Rafałkę jako jednego z napastników. Pomylił się, bo kickbokser był wtedy w domu z sześcioletnią córką.

Policjanci zatrzymali Rafałkę na parkingu przy ulicy Głogowskiej. Jak podaje "GW", funkcjonariusze bili pięściami i kopali mężczyznę po całym ciele. Razili go paralizatorem po genitaliach. Jak mówił pobity, uderzali go też w głowę kolbą od pistoletu. Zatrzymanego przewieziono do komendy wojewódzkiej, gdzie dalej był bity i kopany.

Sąd uznał, że funkcjonariusze przekroczyli swoje uprawnienia i skazał ich na kary roku więzienia bez zawieszenia - co oznacza, że jeśli wyrok się uprawomocni, policjanci pójdą do więzienia. Sąd orzekł też wobec nich czteroletni zakaz wykonywania zawodu policjanta.

Jak podaje "GW", za stosowanie przemocy i gróźb oraz znęcanie się nad zatrzymanymi i świadkami skazano w latach 2008-16 blisko 40 policjantów. 

Autor: 
jb
Źródło: 

Gazeta Wyborcza, Onet

Polub Plportal.pl:

Reklama