Lewacy zniszczyli pomnik Ułanów Poznańskich - polskich bohaterów

Reklama

ndz., 10/25/2020 - 14:09 -- zzz

Poznaniacy są wściekli po tym, jak feministki w ramach wyroku TK w sprawie aborcji wyładowały swoją agresję na pomniku Ułanów Poznańskich — świętym miejscu dla każdego Wielkopolanina.

Poznańskich to oddział kawalerii Armii Wielkopolskiej i Wojska Polskiego II RP. W 1919 r. odegrał ważną rolę w przejęciu Poznania z rąk niemieckich, uczestnicząc w opanowaniu lotniska Ławica w Poznaniu. To ci ułani uwielbiani przez Wielkopolan walczyli w wojnie bolszewickiej 1920, bronili Polskę w 1939 roku, a wywodzili się z Powstańców Wielkopolskich.

Na forach wrze:

- Pomnik będący dumą Wielkopolan został zniszczony przez " czerwone bydło feministek".”Skoro lewaccy bandyci chodzą po ulicach wolno, to czują się bezkarni, a bezkarność zachęca do eskalacji. "Zrobić porządek z bandytami, bo skoro władza nie potrafi, to Polacy zrobią z bydłem porządek !" - piszą oburzeni Kibice KKS Lecha na internetowych forach.

- Gdzie są władze tych miast? Gdzie są ich prezydenci? To oni powinni reagować! Gdzie są elity, ludzie kultury? Ile jeszcze władza będzie tolerować to bydło? Znaleźć, obciążyć potężnymi kosztami renowacji i grzywną Czas chyba brać sprawy we własne ręce skoro nie umieją? w 1920 nasi dziadkowie pogonili swołocz i teraz też zrobimy porządek w Polsce !

 

Pomnik 15. Pułku Ułanów Poznańskich to stałe miejsce licznych uroczystości odbywających się w Poznaniu, m.in. przy okazji Dni Ułana.

 

Monument autorstwa artysty rzeźbiarza Mieczysława Lubelskiego i architekta Adama Ballenstaedta odsłonięto w październiku 1927 roku. Pomnik został zniszczony po wkroczeniu Niemców do miasta w 1939 roku; strącono z kolumny jeźdźca na koniu i usunięto tablice z cokołu. Po rekonstrukcji pomnik został odsłonięty w 1982 roku.

 

Poznań: Dni Ułana 2020 - skromnie, ale z szykiem!

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama