Czy prezydent Poznania finansuje kampanię wyborczą za pieniądze z budżetu miasta?

Reklama

pt., 04/06/2018 - 12:04 -- zzz

Czy prezydent Poznania finansuje kampanię wyborczą za pieniądze z budżetu miasta? - takie podejrzenia ma Jarosław Pucek.

 

 

 

Według Pucka, miasto zleciło Gazecie Wyborczej za 120 tysięcy złotych publikację materiałów promocyjnych.

- Ta ekspozycja ma mieć miejsce między marcem a listopadem tego roku. Co będzie w listopadzie wszyscy wiemy. Czy to czasem nie jest tak, że prezydent i obecne władze miasta nie chcą sfinansować jakiegoś elementu kampanii wyborczej za pieniądze podatników? - pyta Jarosław Pucek.

Rzecznik prezydenta Hanna Surma mówi, że miasto Poznań promuje swój logotyp i swoją stronę internetową za pośrednictwem zakładki "#Poznań2023" na stronie internetowej poznańskiej redakcji Gazety Wyborczej.

 

 

- Wystarczy przejrzeć treści umieszczane w artykułach generowanych przed redakcję. Nie ma tam promocji prezydenta Jacka Jaśkowiaka - tłumaczy Hanna Surma.

Według Pucka, miasto płaci za ekspozycje logotypu, ale w zamian gazeta zobowiązuje się stworzyć nieodpłatnie portal dla projektu "#Poznań2023". 

Jarosław Pucek to były miejski urzędnik i prezes Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. W 2014 roku kandydował do sejmiku województwa wielkopolskiego z listy ówczesnego prezydenta Ryszarda Grobelnego. Mandatu nie zdobył. Obecnie Pucek nie wyklucza startu w jesiennych wyborach i podjęcia walki z Jackiem Jaśkowiakiem. 

 

 

 

 

 

Autor: 
Adam Michalkiewicz/ foto: Łukasz Gdak
Źródło: 

radiopoznan.fm

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama