CYGANIE TERRORYZOWALI WIELKOPOLSKI GRONÓW

Reklama

śr., 11/21/2018 - 20:56 -- zzz

Leszczyńska policja zatrzymała pięciu Cyganów, którzy wdzierali się do cudzych mieszkań na osiedlu socjalnym na Gronowie, grożąc mieszkańcom pobiciem, a nawet śmiercią.

 

 

Na początku tygodnia policja z Leszna rozpoczęła serię zatrzymań w dzielnicy mieszkań socjalnych na leszczyńskim Gronowie. Wcześniej przez wiele tygodni śledczy zbierali dowody w sprawie, która ma ponad roczną historię.

Od 2017 roku kilku mieszkańców osiedla wielokrotnie siłą wdzierało się do lokali zajmowanych przez ich sąsiadów. Wyglądało to tak, jakby wchodzili do swoich mieszkań.

Pomimo usilnych próśb i żądań, bandyci nie opuszczali ich domów. Niejednokrotnie grozili ludziom pobiciem, a nawet śmiercią. Mieszkańcy czuli się sterroryzowani i panicznie się bali sprawców – przyznaje Monika Żymełka z leszczyńskiej policji. Wiele "wizyt" kończyło się kradzieżą pieniędzy, często ostatnich groszy osób korzystających z pomocy społecznej. Ofiary były zastraszane. - Sprawcy maskowali swoje twarze, używali metalowych rur, noży, wzbudzając jeszcze większy strach. Ludzie z tego osiedla byli tak zastraszeni i sparaliżowani strachem o swój los, że rzeczywiście nic nie chcieli mówić. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą starali się jednak przekonać pokrzywdzonych, co się ostatecznie udało – mówi Monika Żymełka.

Policjanci zatrzymali pięć osób mających związek z tymi przestępstwami. Są to mężczyźni w wieku od 22 do 39 lat. Wszyscy to Cyganie. Usłyszeli już zarzuty usiłowania rozboju, gróźb karalnych, uszkodzenia ciała, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, wywierania wpływu na świadka oraz wielokrotne naruszenia miru domowego. We wtorek Prokuratura Rejonowa w Lesznie oddała trzech podejrzanych pod policyjne dozory. Wobec pozostałych dwóch mężczyzn w środę zapaść mają decyzje procesowe. - Pierwsze z posiedzeń już się zakończyło i sąd przychylił się do naszego wniosku, stosując wobec pierwszego z braci trzymiesięczny areszt. Drugie posiedzenie właśnie trwa - mówi Przemysław Grześkowiak, szef Prokuratury Rejonowej w Lesznie. 

Autor: 
zzz
Źródło: 

gloswielkopolski

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama