RMF24: Mamed Chalidow zatrzymany za paserstwo samochodów

Reklama

wt., 06/11/2019 - 13:39 -- zzz

Mamed Chalidow został zatrzymany przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych - dowiedzieli się reporterzy RMF FM. Chodzi o paserstwo luksusowych samochodów.

Prokurator ustalił, że Chalidow miał uczestniczyć w handlu kradzionymi samochodami, które były nabywane w Czechach. Chodzi o takie pojazdy jak Porsche Panamera, Range Rover Evoque, BMW M6, czy BMW serii 7.

Dzisiaj w tej sprawie zatrzymano tylko jedną osobę. Sportowiec po doprowadzeniu do prokuratury usłyszy zarzuty.

Policjanci wyważyli okna

Około 6 rano policyjni antyterroryści weszli do domu w jednej z miejscowości pod Olsztynem. Policjanci m.in. wyważyli tam okna. Chalidow nie stawiał oporu.

W tej chwili funkcjonariusze nadal przeszukują wyznaczone miejsca w tym rejonie. Potem ma być on przewieziony do Katowic. Jego przesłuchanie najprawdopodobniej odbędzie się jutro.

Tą sprawą śledczy zajmują się już półtora roku. Do tej pory zatrzymano 4 osoby, które są tymczasowo aresztowane.

Chalidow został zatrzymany na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

 

Chalidow przyjechał do Polski w 1997 roku

Chalidow urodził się w 1980 roku w Groznym. Z pochodzenia jest Czeczenem. Jako 17-latek przyjechał do Polski.

 

Sztuki walki zaczął trenować jeszcze w Rosji. Początkowo uczęszczał na zajęcia karate, później także boks, taekwondo i zapasy. W mieszanych sztukach walki zaczął startować w 2004 roku - był międzynarodowym mistrzem Polski. Od 2007 roku związał się z organizacją KSW (Konfrontacja Sztuk Walki). Został mistrzem tej organizacji w 2009 roku w wadze półciężkiej. Zdobył też pas czempiona w wadze średniej. 1 grudnia 2018 roku po przegranej walce z Tomaszem Narkunem ogłosił zakończenie kariery zawodniczej.

21 grudnia 2010 roku otrzymał polskie obywatelstwo.

 

Autor: 
Arkadiusz Grochot, Piotr Bułakowski, Marcin Buczek
Źródło: 

rmf

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama