Sołtys molestował nastolatkę, a wcześniej zgwałcił jej siostrę

Reklama

czw., 01/25/2018 - 09:03 -- zzz

Kazimierz G. (75 l.), sołtys jednej z miejscowości i radny gminy spod Słupska (woj. pomorskie) to potwór w ludzkiej skórze. Latem 2014 r. do jego 33-letniej konkubiny przyjechała jej młodsza, 14-letnia wówczas siostra. Nastolatka miała pomagać w opiece nad dziećmi mężczyzny. Sołtys pewnego wieczora srogo sobie wypił i położył się obok niej w łóżku, a potem zaczął molestować. Starsza siostra ofiary trzymała ją w tym czasie za ręce, by się nie wyrywała…

 

Sołtys wszedł do pokoju i powiedział, by 14-latka nie krzyczała, bo pobudzi resztę dzieci. Potem, na oczach nastolatki odbył stosunek z leżącą w tym samym łóżku, także pijaną konkubiną. To mu jednak nie wystarczyło. Po chwili powiedział do dziewczyny, że podotyka ją po kokoszce, bo ma za małą dziurkę. Starsza siostra trzymała nastolatkę za ręce, a sołtys dotykał ją w miejsca intymne. Po ok. 15 minutach wyszedł z pokoju.

 

 

– Byłam przerażona, skuliłam się w kłębek i nie mogłam nic zrobić – mówi Faktowi ofiara zwyrodnialca. – W końcu zaczęłam płakać, a potem udało mi się zasnąć.

Następnego dnia jej starsza siostra zaczęła ją szantażować. Mówiła, że jeśli komukolwiek piśnie słówko, to ona trafi do więzienia i zabiorą jej czwórkę spłodzonych z sołtysem dzieci. Nastolatka była przerażona. Chciała opowiedzieć o swoim dramacie, ale było jej żal niewinnych dzieci. Dlatego znalazła w swojej głowie kompromis. Powiedziała, że będzie milczeć, ale tylko do śmierci swojej babci. Gdy wróciła do domu, jej matka od razu zauważyła, że z córką jest coś nie tak. Dziewczyna budziła się w nocy z krzykiem, cięła się i nie chciała jeść. Nastolatka cały czas jednak milczała. Tak było aż do października 2016, gdy jej babcia zmarła. Wtedy powiedziała o wszystkim matce.

Ta natychmiast powiadomiła o wszystkim Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w gminie sołtysa. Urzędnicy natychmiast wszczęli postępowanie, a na początku stycznia 2017 r. zawiadomili o sprawie prokuraturę. Śledczym zatrzymanie bestialskiego sołtysa zajęło…rok. Policjanci zakuli zboczeńca w kajdanki dopiero przed paroma dniami. Trafił do aresztu na 3 miesiące i usłyszał zarzut z katalogu przeciwko wolności seksualnej. Jaki konkretnie? Tego śledczy zdradzić nie chcą.

Najgorsze jest to, że molestowanie nieletniej to nie pierwszy tego typu występek sołtysa. W 2008 r. Kazimierz G. zgwałcił drugą siostrę swojej obecnej konkubiny! Dziewczyna miała wtedy 19 lat. Także pojechała do siostry na wakacje. Gdy miała wracać do domu, sołtys powiedział, że odwiezie ją na przystanek autobusowy. Po drodze zatrzymał auto i rzucił się na dziewczynę.

 

– Chwycił mnie za ramiona, podciągnął spódniczkę, przesunął majtki i zgwałcił – mówi przez łzy kolejna ofiara potwora. – Próbowałam walczyć, ale był silniejszy. Opowiedziałam o wszystkim matce, ale wtedy nikt mi nie uwierzył. Sołtys i moja żyjąca z nim siostra powiedzieli, że zmyślam. Jednak gdy usłyszałam, co spotkało teraz moją młodszą siostrę to wszystko wróciło. Tym razem poszłam na policję i złożyłam zeznania.

Jakby tego było mało, mężczyzna miał zgwałcić w przeszłości także małą dziewczynkę na jednej z klatek schodowych w Słupsku. Podobno trafił wtedy do aresztu, ale szybko wyszedł za kaucją. Prokuratura nie zaprzecza, że doszło do takiego zdarzenia i bada także ten wątek. Sołtys od 2013 r. ma też założoną niebieską kartę za znęcanie się nad rodziną. Jak to możliwe, że taki człowiek przez tak długi czas unikał odpowiedzialności za swoje czyny?! Czy w naszym kraju istnieje jeszcze sprawiedliwość? Miejmy nadzieję, że teraz spotka go w końcu zasłużona kara. 

A jeśli i was spotkała krzywda lub znacie kogoś kto został skrzywdzony, koniecznie to zgłoście. Nie chowajcie w sobie swojej krzywdy. 

Wszelkie krzywdy można zgłaszać na policję oraz dzwoniąc pod bezpłatny nr niebieskiej linii 800 120 002. Jeśli chodzi o krzywdy doświadczone przez dzieci, można zgłaszać je dzwoniąc na bezpłatną infolinię 116 111 fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

 

 

Autor: 
---
Źródło: 

fakt

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama