HITLEROWIEC HANS GIELAN SKAZANY ZA ZNIEWAŻANIE POLAKÓW

Reklama

ndz., 07/12/2020 - 11:30 -- zzz

Sąd Okręgowy w Gdańsku zmienił w piątek wyrok sądu niższej instancji ws. Hansa G. – niemieckiego przedsiębiorcy oskarżonego o znieważanie polskich pracowników swojej firmy i grożenie jednej z nich. Sąd uznał go winnym znieważenia, ale niewinnym kierowania gróźb.

W grudniu ub.r. Sąd Rejonowy w Wejherowie uznał przedsiębiorcę Hansa G. za winnego znieważenia pięciu pracownic swojej firmy działającej w Pomorskiem. Sąd skazał go na karę 20 tys. złotych grzywny, nawiązki na rzecz czterech kobiet (w sumie 11 tys. zł), wpłatę 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej oraz ponad 40 tys. zł tytułem opłaty za ekspertyzę fonoskopijną zleconą w tej sprawie przez prokuraturę.

Wejherowski sąd skazał też mężczyznę na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata za używanie gróźb karalnych wobec byłej już pracownicy – Natalii Nitek-Płażyńskiej, nakazał G. pisemne przeproszenie kobiety i zakazał kontaktu z nią.

Natalia Nitek-Płażyńska, tak skomentowała sprawę na swoim Twitterze:

– Sąd uznał, że Hans G. popełnił przestępstwo. Znieważył Polaków! Wyrok jest prawomocny. Jednocześnie nie rozumiem i nie zgadzam się z tym, że nie został skazany za groźby. Jak inaczej rozumieć jego słowa, że “chciałby pozabijać Polaków”? Najważniejsze jednak, że został skazany. – napisała Nitek-Płażyńska.

 

Płażyńska podziękowała też wszystkim, którzy przez ostatnie lata wspierali, ją w jej batalii z Hansem G.

– Dziękuję wszystkim za wsparcie w mojej kilkuletniej batalii. To nie był dla mnie łatwy czas, ale wiem, że reprezentowałam nie tylko siebie ale i wielu Polaków, którzy nie godzą na takie traktowanie. – napisała gdańszczanka.

Apelację od wyroku złożył w Sądzie Okręgowym w Gdańsku oskarżony. Wniósł o uniewinnienie lub odesłanie sprawy do ponownego rozpatrzenia. W odpowiedzi prokuratura wniosła o utrzymanie wyroku w mocy.

Do sprawy odniósł się też mąż Natalii Nitek-Płażyńskiej. W poruszającym komentarzu na Facebooku podziękował żonie za wieloletnią batalię o Polaków:

Kochanie, gratuluję wytrwałości, siły i oddania walce o naszą polską sprawę. Hans G. znieważał Polaków i został za to skazany! Gdyby nie Ty, pewnie dalej poniewierałby swoich pracowników. Gorzkie zwycięstwo, ale zwycięstwo. Niech żyje Polska! – napisał Kacper Płażyński.

 

 

Przypomnijmy też, co Natalia Nitek-Płażyńska mówiła, po pierwszym wyroku:

 

Niemiecki faszysta, Hans Gielen jest szefem szef firmy POS SYSTEMS Sp. z o.o. z siedzibą w DĘBOGÓRZE

 

Nazwa POS SYSTEMS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Rejestr Rejestr Przedsiębiorców Województwo POMORSKIE
Numer KRS 0000458165 Powiat PUCKI
NIP 5892011316 Gmina KOSAKOWO
REGON 22186278500000 Miejscowość DĘBOGÓRZE
Forma prawna SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Adres PARTYZANTÓW 14
Data wpisu do Rejestru Przedsiębiorców 2013-04-11 Kod pocztowy 81-198
Data wpisu do Rejestru Stowarzyszeń   Adres WWW WWW.POSSYSTEMS.PL
Data wykreślenia z Rejestru Przedsiębiorców   Email BIURO@POSSYSTEMS.PL(link sends e-mail)
Data wykreślenia z Rejestru Stowarzyszeń    
Data uprawomocnienia wykreślenia z KRS   Status OPP  
Data zawieszenia działalności   Data przyznania statusu OPP  
Data wznowienia działalności  

 

Nazwa organu reprezentacji ZARZĄD
 
Sposób reprezentacji DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONY JEST KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
 
Członkowie reprezentacji
Nazwisko lub nazwa Nazwisko drugi człon Imię pierwsze Imię drugie Funkcja
GIELEN   HANS GUNTER WICEPREZES ZARZĄDU
 

 

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

pap/skokstefczyka/plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama