Trzech nastolatków z Czeczeni napadło na czwórkę polskich dzieci

Reklama

pt., 02/22/2019 - 07:12 -- zzz

Białostoccy policjanci zatrzymali trzy młode osoby podejrzane o usiłowanie rozboju na terenie Galerii Jurowieckiej. Pierwsza z nich to 14-latka, która wpadła w ręce mundurowych w miniony poniedziałek, a jej starsi kompani w środę.

W miniony poniedziałek, mundurowi z białostockiej prewencji zatrzymali w jednej z galerii na terenie miasta 14-latkę, podejrzaną o usiłowanie rozboju na czterech osobach małoletnich w wieku 12-13 lat. W środę funkcjonariusze zatrzymali kolejnych dwóch nieletnich. Jeden z nich wpadł w ręce kryminalnych z II komisariatu na ulicy Pułkowej, drugi natomiast na ulicy Jurowieckiej. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że są to osoby narodowości czeczeńskiej. Wszyscy mieszkają w ośrodku przy ul. Bitwy Białostockiej.

 

Do zdarzenia usiłowania rozboju doszło kilka dni temu, gdzie do czterech małoletnich przebywających przed wejściem do Galerii Jurowieckiej, podeszły trzy osoby, które grożąc użyciem przemocy żądały e-papierosa. Pokrzywdzeni pod wpływem emocji i strachu zdołali uciec do wnętrza budynku, gdzie udając, że dzwonią do rodziców oraz prosząc o pomoc pracowników jednego ze sklepów, spłoszyli agresorów. Wszyscy nieletni przyznali się do zarzucanego im czynu i zostali przekazani rodzicom. Teraz o ich losie zadecyduje sąd rodzinny.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

poranny.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama