Porwanie 3-letniej Amelki i jej matki. Uruchomiono ChildAlert

Reklama

czw., 03/07/2019 - 15:28 -- zzz

Około godz. 10 sprzed bloku przy ul. Hallera 47 w Białymstoku uprowadzona została 3-letnia Amelia i jej matka. W związku ze sprawą uruchomiono ChildAlert.

 

Nadinspektor Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji, powiedział w rozmowie z TVN24 o godz. 14., że według informacji policji, samochód został wypożyczony w Łomży przez ojca dziecka, obywatela Polski.

 

Wiele wskazuje na to, że to właśnie ojciec zlecił porwanie lub bezpośrednio brał w nim udział.

Wcześniej PAP informował, powołując się na źródła w policji, że ojciec jest obywatelem Niemiec.

Do porwania doszło, kiedy kobietaspacerowała po osiedlu ze swoją córką Amelią oraz babcią. W pewnej chwili przed blok nr 47 w Białymstoku podjechał samochód. Wysiadły z niego dwie zamaskowane osoby.

Kobietai dziecko siłą zostały wciągnięte do auta. Potem samochód odjechał.

uruchomiono ChildAlert /Policja

uruchomiono ChildAlert/Policja

 

Porywacze wypożyczyli samochód

Porywacze odjechali Citroenem C4 Picasso o numerze rejestracyjnym BL 60803. Auto zarejestrowane jest w Łomży. Pojazd przed godziną 13 został odnaleziony w Białymstoku. Był pusty.

- Samochód użyty do porwania 25-latki i jej 3-letniej córki w Białymstoku był wypożyczony z wypożyczalni w Łomży - poinformowała policja.

Dwie hipotezy policji

Poszukiwania porwanych wciąż trwają, nie wiadomo jak poruszają się teraz sprawcy.

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa powiedział PAP, że sprawdzane są dwie hipotezy, według których albo sprawcy i porwane osoby są na miejscu w Białymstoku albo się przesiedli do innego samochodu i jadą dalej.

Policja opublikowała zdjęcie porwanej dziewczynki. Funkcjonariusze nie wykluczają też uruchomienia procedury tzw. Child Alertu do poszukiwań zaginionych dzieci.

Policja prosi o pomoc

Prawdopodobnie napastnicy to dwaj mężczyźni - twierdzą tak świadkowie porwania. Jednym z nich jest m.in. babcia 3-letniej Amelii, która razem z dzieckiem i z jego matką była na spacerze.

Autor: 
zzz
Źródło: 

pap/interia

Polub Plportal.pl:

Reklama