Nożownik ze Stalowej Woli to 27-letni mężczyzna. Sprawca leczył się psychiatrycznie

Reklama

sob., 10/21/2017 - 09:02 -- zzz

Nożownik, który w piątek ok. godz. 15 zaatakował klientów galerii handlowej przy ul. Chopina, to 27-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Podczas przeszukania w jego domu znaleziono dokumentację medyczną, z kórej wynika, że sprawca leczył się psychiatrycznie.

 

W wyniku ataku nożownika zostało poszkodowanych 10 osób. Jedna z ofiar, 50-letnia kobieta, zmarła w szpitalu. Stan dwóch osób określany jest jako krytyczny. Trzy osoby odniosły lekkie obrażenia, w tym jedna bardzo lekkie, niezagrażające jej życiu. Ofiary to sześć kobiet i czterech mężczyzn - w wieku od 18 do 50 lat. Były to przypadkowe osoby, a napastnik zadawał im rany głównie w klatkę piersiową i głowę. 

Policja poinformowała, że nie był to atak terrorystyczny lub wynikał z pobudek ideologicznych. Mężczyzna leczył się psychiatrycznie. 

Napastnikowi zostanie postawiony zarzut usiłowania i dokonania zabójstwa wielokrotnego - zapowiedział w piątek wieczorem prok. Adam Cierpiatka, szef Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli.

Na miejscu zdarzenia zabezpieczane są ślady oraz monitoring, na którym zarejestrowano przebieg tego zdarzenia. 

Jak mówił dziennikarzom komendant Pobuta, zatrzymany mężczyzna nie potrafił powiedzieć, dlaczego tak się zachował. Dodał, że kontakt z 27-latkiem jest bardzo utrudniony. "Myślę, że ten człowiek jest w stanie depresji i stąd jego działania. Mówił, że jest w trudnej sytuacji, że to jest dla niego ciężki dzień" - dodał.

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

pap/plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama