CZECZEŃSCY IMIGRANCI NAPADLI NA SZKOŁĘ W CONIEWIE. POBILI OCHRONIRZA I NAUCZYCIELA.

Reklama

ndz., 04/23/2017 - 22:53 -- zzz

W środę rano (19.04.2017) imigranci czeczeńscy z Ośrodka dla Uchodźców w Lininie -  kobieta i dwóch młodych mężczyzn, wtargnęli na teren szkoły w Coniewie.  Rzucili się z pięściami na ochroniarza, a następnie pobili nauczyciela.

 

Całe wydarzenie miało miejsce o 07:45 – dzieci właśnie zaczynały lekcje i były świadkiem agresywnej napaści. Po całym zdarzeniu drzwi szkoły zamknięto, a dzieci ze względów bezpieczeństwa siedziały pozamykane w klasach przez dwie godziny.  Napastnicy walili w drzwi i okna chcąc wtargnąć ponownie do środka. 

Policja potwierdza, że tego dnia doszło do interwencji w szkole w Coniewie i na miejscu byli obecni funkcjonariusze wezwani przez pracowników placówki.

 Ze wstępnych informacji wynika, że wcześniej w autobusie doszło do nieporozumienia pomiędzy uczniami z Polski i z Czeczeńcami w Lininie.

Jak udało nam się ustalić, pod koniec ubiegłego tygodnia odbyło się spotkanie części rodziców ze szkoły w Coniewie z burmistrzem oraz komendantem komisariatu w Górze Kalwarii. Nie zapadły na nim jednak żadne konkretne ustalenia, które satysfakcjonowałyby rodziców. "Oczekujemy pomocy władz oraz służb bezpieczeństwa, które do tej pory były bezczynne" - pisze mama jednego z uczniów.

Rodzice nie przebierają w słowach i mówią wprost, że trzeba zrobić porządek z Czeczeńcami.  ZERO TOLERANCJI dla PRZEMOCY.

 

Według oficjalnych danych, tylko w ciągu ostatnich 12 lat o nadanie statusu uchodźcy we wszystkich państwach Unii Europejskiej ubiegało się ponad 80 tysięcy. Czeczeńcy od 15 lat stanowią najliczniejszą grupę narodowościową wśród osób ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy w Rzeczypospolitej Polskiej" - informuje Urząd ds. Cudzoziemców.

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

Facebook

Polub Plportal.pl:

Reklama