Policja opublikowała wideo z zatrzymania krakowskiego "Hannibala"

Reklama

czw., 10/05/2017 - 12:30 -- zzz

W środę około godz. 14.45 na krakowskim Kazimierzu zatrzymano 52-letniego Roberta J. podejrzanego o zabójstwo Kasi Z. Policja opublikowała film z zatrzymania mężczyzny. Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo studentki Robert J. wyjechał około godziny 10:20 z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zostanie zbadany przez lekarzy, a następnie zostanie przewieziony do prokuratury - informuje reporter Radia Kraków.

To pierwsze zatrzymanie w sprawie zabójstwa z 1998 r. Sprawę prowadzi Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Przypominamy. W styczniu 1999 r., na krakowskim odcinku Wisły natrafiono na fragment ludzkiej skóry. Pracownicy obsługujący statek rzeczny, po ujawnieniu znaleziska natychmiast powiadomili policję. Już po wstępnych oględzinach funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia z zabójstwem. W wyniku przeszukań dna i brzegów Wisły znaleziono jeszcze prawą nogę ofiary. Przeprowadzone na polecenie prokuratora badanie DNA wykazało, że ofiarą jest zaginiona w listopadzie 1998 r. 23-letnia wówczas studentka jednej z krakowskich uczelni.

Śledztwo w sprawie zabójstwa, które toczyło się od momentu znalezienia szczątków Katarzyny Z. zostało umorzone w 2000 r. z powodu niewykrycia sprawcy. Wraca "sprawa skóry". Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo studentki Policjanci Archiwum X cały czas jednak pracowali nad tą sprawą. W 2012 r.

 

Prokuratura Okręgowa w Krakowie z uwagi na nowe tropy wskazane przez policjantów Archiwum X wydała decyzję o podjęciu śledztwa na nowo. Wiosną 2016 r. sprawę przejął do prowadzenia Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. W sprawie tej przez wiele lat przeprowadzono żmudne czynności śledcze, które w konsekwencji doprowadziły do ustalenia sprawcy zabójstwa. Prokuratorzy, funkcjonariusze Policji oraz powołani w sprawie biegli musieli zmierzyć się z działaniem przestępczym sprawcy bez precedensu zarówno w polskiej jak i światowej kryminalistyce. 

Autor: 
materiał policji
Źródło: 

gazata Krakowska

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama