ŻYDOWSKI SPÓR O SYNAGOGĘ: SKARAJNYCH CHASYDÓW BĘDZIE REPREZENTOWAŁ BYŁY NARODOWIEC ROMAN GIERTYCH

Reklama

śr., 07/03/2019 - 08:12 -- zzz

Żydzi szczerze z nienawiścią do siebie i innych wyssaną z mlekiem matki, pokłócili się między sobą o synagogę w Krakowie. Co ciekawe, Roman Giertych, dawny narodowiec został pełnomocnikiem Chabad Lubawicz w sporze z krakowską Gminą Wyznaniową, która wyrzuciła Chasydów z synagogi Ajzyka.

Synagogą, której właścicielem jest Gmina Żydowska, od 2008 r. zarządzała - według relacji mediów - chasydzka Fundacja. Ma tam swoje biuro, prowadzi sklep koszerny, bibliotekę, a w świątyni regularnie odbywają się modły dla lokalnej społeczności żydowskiej. W zeszłym roku Gmina chciała podwyższyć czynsz, w związku z czym sprawa trafiła do sądu. Jak poinformował Jakubowicz, rozstrzygnięcie miało być korzystne dla Gminy.

"Próbowaliśmy rozmawiać, próbowaliśmy doprowadzić do spotkania. Mogliśmy to załatwić w normalny, cywilizowany sposób" - powiedział przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Krakowie Tadeusz Jakubowicz. Odniósł się w ten sposób do konfliktu między Gminą a Fundacją Chabad Lubawicz, który eskalował w poniedziałek, kiedy to grupa chasydów nie została wpuszczona do Synagogi Izaaka na krakowskim Kazimierzu.

W poniedziałek wstęp do synagogi był zablokowany, a na bramie zauważyć można było łańcuchy i kłódki. Przedstawiciele Fundacji wezwali na miejsce policję, ale funkcjonariusze jedynie pouczyli zgromadzonych o trybie postępowania cywilno-prawnego.

Odradzanie się życia żydowskiego w Polsce jest pełne niespodzianek. Żyd Żydowi Wilkiem Jest i czeka nas "antysemicki" żydowsko-żydowski proces o synagogę, a adwokatem jest ex-narodowiec i ex-minister w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. 

 

 

Źródło informacji: pap, facebook

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plporatal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama