TO NIE CZAD ZABIŁ TRZECH MĘŻCZYZN A DOPALACZ "PINK"

Reklama

pt., 04/20/2018 - 07:41 -- zzz

Dwa miesiące temu w jednym z domów w Kwiatkowicach znaleziono zwłoki trzech mężczyzn. Początkowo sądzono, że zabił ich czad. Teraz już wiadomo, że był to niebezpieczny dopalacz o nazwie "Pink".

 

 

Ta tragedia wstrząsnęła mieszkańcami Kwiatkowic (woj. lubuskie). W piątek, 16 lutego, czterej mężczyźni spotkali się w mieszkaniu jednego z nich. Dwóch 40-latków, 35-latek i 29-latek świętowali urodziny gospodarza. Trzech z nich zmarło najprawdopodobniej w nocy. W sobotę ok. godz. 14 zwłoki oraz nieprzytomnego 29-latka odnalazła zaniepokojona żona jednego z mężczyzn.

Początkowo podejrzewano, że mężczyźni się zaczadzili. Strażacy jednak szybko wykluczyli tę możliwość. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci była ostra niewydolność-krążeniowo oddechowa.

 

Śledczy zaczęli podejrzewać, że mogły zawinić znalezione w mieszkaniu proszki. - Przypuszczalnie mamy do czynienia z zatruciem organizmu, ale to jak na razie jedynie hipoteza - mówił w lutym rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Roman Witkowski. Zlecono badania toksykologiczne.

 

 

Teraz już nie ma wątpliwości. Mężczyźni zażyli dopalacz o nazwie "Pink". To substancja psychoaktywna działająca przeciwbólowo i euforycznie; mogąca powodować porażenie układu oddechowego.

 

 

- Biegli toksykolodzy wskazali, że jedna z cech tego dopalacza (możliwe porażenie układu oddechowego) mogła przyczynić się do zgonu tych mężczyzn. W ich organizmach nie było znaczących ilości alkoholu - poinformował w czwartek Witkowski.

 

Czwarty z uczestników imprezy urodzinowej, który jako jedyny ją przeżył, opuścił już szpital. Do tej pory nie został jednak przesłuchany. Jak wyjaśnił rzecznik prokuratury nie pozwala na to jego stan psychiczny.

 

 

Autor: 
Violetta Baran
Źródło: 

polsatnews

Polub Plportal.pl:

Reklama