MOWA NIENAWIŚCI ZBIERA ŻNIWO: MĘŻCZYZNA Z SIEKIERĄ USZKODZIŁ OŁTARZ

Reklama

ndz., 06/09/2019 - 09:28 -- zzz

Kolejny akt wandalizmu na obiekty sakralne wymierzony w katolików. Tym razem w kościele w kujawsko-pomorskim Rypinie, podczas porannej mszy 46-letni mężczyzna uszkodził siekierą ołtarz. Został zatrzymany przez wiernych i oddany w ręce policji.

Do groźnego incydentu doszło o poranku w kościele pw. Świętej Trójcy w Rypinie w Kujawsko-Pomorskiem. Podczas rozpoczętej o godzinie siódmej mszy 46-latek siekierą uszkodził ołtarz.

46-letni mężczyzna wybiegł spośród zgromadzonych w kościele, z siekierą, uderzył kilka razy w ołtarz, powodując jego uszkodzenie. Szybko został powstrzymany przez wiernych, a następnie przekazany w ręce policji- poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Rypinie asp. Dorota Rupińska.

Sama parafia przekazała we wpisie na Facebooku, że wszystko rozegrało się podczas udzielania komunii. Z posta wynika, że 46-latek "wtargnął do prezbiterium kościoła (...) uszkodził siekierą ołtarz, (...) mszał, mikrofon, świece".

Bbez wątpienia to rezultat trwającej nagonki na Kościół i wszystkich ludzi wierzących. Kolejny z serii aktów agresji, wandalizmu i profanacji" - napisał w oświadczeniu wiceminister.

Ocenił, że "parodiowanie na Paradzie Równości w Warszawie Mszy Św. to najbardziej aktualny dowód pogardy dla wartości chrześcijańskich". "Prezydent Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej swoją obecnością na paradzie legitymizuje takie zachowania" - dodał Romanowski

 

Romanowski (PiS) do Trzaskowskiego (PO): opamiętajcie się!

Zwracając się do prezydenta Warszawy napisał też: "Pan i Pana partia jesteście w ten sposób odpowiedzialni za tworzenie atmosfery nienawiści wobec wspólnoty ludzi wierzących i wasze zachowanie jest zachętą do takich aktów szaleńczej agresji. Opamiętajcie się!".

Czytaj także:

 

MARSZ RÓWNOŚCI CZY PARADA NIENAWIŚCI?

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama