Uczeń oskarżony o nacjonalizm. Zwrócił ukraińskiemu koledze uwagę, gdy ten wychwalał Banderę

Reklama

wt., 07/16/2019 - 07:39 -- zzz

Nie do wiary! Ta historia nie powinna mieć miejsca. Rodzicom grozi ograniczenie władzy rodzicielskiej, bo ich syn zwrócił w szkolę uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał Stepana Banderę. Szkoła postawiła uczniowi zarzut… nacjonalizmu! O sprawie napisała na Twitterze Magdalena Majkowska z Ordo Iuris, która reprezentuje rodziców polskiego ucznia.

Uczeń na przerwie, zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał S. Banderę, że w Polsce uważany jest on za bandytę. Szkoła zgłosiła sprawę do sądu opiekuńczego w Toruniu, stawiając polskiemu uczniowi zarzut nacjonalizmu

—poinformowała na Twitterze Magdalena Majkowska z Ordo Iuris.

 

Magdalena Majkowska@MagdaMajkowska

Uczeń na przerwie, zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał S. Banderę, że w Polsce uważany jest on za bandytę. Szkoła zgłosiła sprawę do sądu opiekuńczego w Toruniu, stawiając polskiemu uczniowi zarzut nacjonalizmu.
Więcej info wkrótce na @OrdoIuris.

 

 

Przykro mi, ale nie. Sama bym nie uwierzyła, gdyby nie to, że byłam dzisiaj na I rozprawie przed SR w Toruniu reprezentując rodziców polskiego chłopca. Toczy się wobec nich postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej nad synem na skutek zawiadomienia szkoły

—odpowiedziała internaucie Majkowska.

 

Andrzej Śledź@SledziuStream

 · 15h

Replying to @MagdaMajkowska @OrdoIuris

To chyba fejk, prawda?

Magdalena Majkowska@MagdaMajkowska

Przykro mi, ale nie. Sama bym nie uwierzyła, gdyby nie to, że byłam dzisiaj na I rozprawie przed SR w Toruniu reprezentując rodziców polskiego chłopca. Toczy się wobec nich postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej nad synem na skutek zawiadomienia szkoły.

Przypomnijmy:

Ukraina to jedyne państwo na świecie, gdzie ludobójcom stawia się pomniki, a w szkołach obowiązuje faszystowska ideologia oparta na Banderze i innych zbrodniarzach. Za krytykowanie rzekomych ukraińskich bohaterów grozi więzienie.

 

Ukraińska Powstańczej Armii (UPA), to zbrodnicza organizacja, która od wiosny 1943 roku prowadziła działania zbrojne przeciwko ludności polskiej Wołynia, Polesia i Galicji Wschodniej, zmierzające do jej całkowitego usunięcia z tych terenów. Na Wołyniu i w Galicji Wschodniej w latach 1943-45 zginęło ok. 150 tys. Polaków, zamordowanych przez oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii - i miejscową ludność ukraińską.

Zbrodnie na Polakach dokonywane były niejednokrotnie z niebywałym okrucieństwem, palono żywcem, wrzucano do studni, używano siekier i wideł, wymyślnie torturowano ofiary przed śmiercią, a także gwałcono kobiety. 

Doliczono się aż 362 metod tortur, którym banderowcy poddawali swe ofiary. A mordowali w wymyślny sposób, m.in. nabijali na pal, przecinali piłą, palili żywcem, czy też obcinali poszczególne części ciała. Bez wyjątku - dzieciom, kobietom czy starcom.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

wpolityce/plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama