REZULTAT NEOBOLSZEWICKIEJ "MOWY NIENAWIŚCI": KSIĄDZ PRZED KOŚCIOŁEM UGODZONY NOŻEM

Reklama

pon., 06/10/2019 - 09:47 -- zzz

Apogeum "mowy nienawiści" w stosunku do Chrześcijan przybrało dramatyczną formę. We Wrocławiu doszło do ataku na księdza. Duchowny został ugodzony ostrym narzędziem. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

 

Kierownik notariatu wrocławskiej kurii ks. dr Ireneusz Bakalarczyk został zaatakowany przed Kościołem Najświętszej Marii Panny we Wrocławiu. Sprawca ugodził duchownego w klatkę piersiową. Jak informuje senator PiS Rafał Ślusarz, ksiądz zmierzał do świątyni, by odprawić mszę.

 

Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwano pogotowie. Rannego księdza przetransportowano do szpitala. Według RMF FM, duchowny jest w ciężkim stanie.

Napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia, jednak po kilkunastu minutach został ujęty. Na razie jego tożsamość i motywy działania pozostają nieznane.

Przypomnijmy:

Wczoraj (kujawsko-pomorskim Rypin) 46-letni mężczyzna wybiegł spośród zgromadzonych w kościele, z siekierą, uderzył kilka razy w ołtarz, powodując jego uszkodzenie. Szybko został powstrzymany przez wiernych, a następnie przekazany w ręce policji- poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Rypinie asp. Dorota Rupińska.

Autor: 
zzz
Źródło: 

rmf/plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama