Czarne chmury nad finansami KOD

Reklama

śr., 01/11/2017 - 10:55 -- zzz

Czarne chmury nad finansami KOD. Informacje o kosztach warszawskiej imprezy podała na swoim profilu na Facebooku Anna Grzybowska, koordynatorka KOD. "To jest w ogóle jakaś genialna akcja - zebrali 100 000, a wydali 106, Ktoś tu zwariował?!"

 

11.11 - faktury na KOD - 106.000 zł W tym: 20.000 - technika (sceny, nagłośnienie, etc), 20.000 - artyści30.000 - promocja i reklama. Ogólnopolska. Billboardy z olbrzymim rabatem. Filmy promujące KOD Niepodległości. To wszystko w całej Polsce - reklama dla wszystkich wydarzeń KOD w tym dniu. 15.000 - koszty kwesty. Przypinki, smycze, identyfikatory,7.000 - koszt naprawy zadeptanego Pola Mokotowskiego6.000 - koszt zabezpieczenia medycznego imprezy. Na szczęście - nie było potrzebne. Ale to była manifestacja podwyższonego ryzyka. Całkiem niedaleko przechodziła spora grupa kiboli. Reszta to koszta oprawy i opłaty za zezwolenia. Flagi. Transparenty.
Wnioskowany budżet to 30-40 tysięcy. Nie wliczałem w niego kosztów promocji.
Dzień przed marszem ze współfinansowania wycofały się dwie organizacje.
A teraz wpływy : Kwesta przyniosła KOD lekko ponad 100.000 zł.
Szanowni Państwo z ZG - nie da się zarobić na każdym marszu. Rozumiem - to boli. Ale, zdaje się, bronimy demokracji. Wy chyba wolelibyście prowadzić dochodowe przedsiębiorstwo. Swoją drogą - jak widzę, Rzeczpospolita będzie teraz biuremrachunkowym KOD. I fajnie. Będzie taniej.

To ja na to tak:

Koszty kwesty 15.000?! Tyle te puszki kosztowały?! Płaciliście wolontariuszom czy co?!

7.000 identyfikatory i smycze? Z czego to było zrobione?! Z platyny?

Artyści - 20.000. Droga ta KOD Kapela i ci walczący o demokrację piosenkarze.

30.000 reklama. Gdzie wyście się reklamowali?! W najlepszym czasie oglądalności w CNN?!

6.000 zadeptane Pole Mokotowskie - o ile pamiętam, trawnik naprawiali wolontariusze. Co kupiliście za tę kasę?

(...)
To jest chore...

- podsumowała koordynatorka KOD. 

Radio Zet podało, że do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie wpłynęło zawiadomienie w sprawie podejrzenia oszustwa na szkodę KOD. Miało do niego dojść przy zbiórkach publicznych. Chodzi o faktury, które wystawiała dla KOD firmaMateusza Kijowskiego.

Źródło: 

facebook

Radio ZET

PL PORTAL PL
Z.B.

Polub Plportal.pl:

Reklama