PEDOFILSKA FUNDACJA EUROWEEK PROWADZI NOWY NABÓR

Reklama

wt., 01/08/2019 - 18:18 -- zzz

Skompromitowana Fundacja Euroweek, znów prowadzi nabór. Tym razem spotkanie odbędzie się z Okazji Dnia Babci w Szkole Podstawowej im. Jana Długosza w Piekarach.

Treść ogłoszenia:

 

Szanowni Państwo
w dniu 10.01.2019 o g. 16.00 odbędzie się zebranie dla Rodziców uczestników wyjazdu na EUROWEEK. Na spotkaniu zostaną omówione sprawy organizacyjne związane z wyjazdem.

Dyrektor szkoły

 

Poniżej link do ogłoszenia:

 

 

Przypomnijmy:

 

Prawnicy Ordo Iuris skierowali do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dorosłych wolontariuszy biorących udział w spotkaniach i obozach Euroweek.

Zawiadomienie zostało oparte na ujawnionych przez internautów rozmowach między dziećmi uczestniczącymi w wyjazdach oraz konwersacjach, które miały być prowadzone na portalach społecznościowych przez wolontariuszy z małoletnimi oraz filmu jednej z dziewczynek z relacją z wydarzenia. W ocenie prawników śledczy powinni zweryfikować prawdziwość materiałów oraz sprawdzić czy ze strony dorosłych wolontariuszy Euroweek nie doszło do popełnienia szeregu przestępstw seksualnych przeciwko dzieciom.

 

 

Jedno z bulwersujących zdjęć krążących w sieci

 

Znalezione obrazy dla zapytania euroweek

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania euroweek

 

 

W grudniu do Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris zaczęły spływać skargi i zapytania zaniepokojonych osób, które zapoznały się z przebiegiem organizowanych wyjazdów Euroweek. Jak wynikało z przesyłanych materiałów, w trakcie imprez przeznaczonych dla dzieci, mogło dojść do szeregu niedopuszczalnych zachowań o charakterze seksualnym. Jest to rażące szczególnie w opartych na zaufaniu relacjach opiekun-podopieczny. W ujawnionych treściach rozmów na portalu społecznościowym, które miały być prowadzone przez dorosłych wolontariuszy, mężczyźni prosili dzieci o wysłanie fotografii, a także prowadzili rozmowy o podtekście seksualnym. Jak wynikało z dostępnych w Internecie relacji, dziewczynki uczestniczące w wyjazdach zwracały uwagę na dotykanie ich przez wolontariuszy, a także próby flirtowania z nimi. Jedna z uczestniczek obozów Euroweek, na stworzonym przez siebie nagraniu, którego prawdziwość nie budziła żadnych wątpliwości, wskazała, że jeden z wolontariuszy po zakończonym wyjeździe wysyłał 16-letniej wówczas dziewczynce zdjęcia i nagrania o obscenicznej treści. W ocenie prawników Instytutu Ordo Iuris w trakcie wyjazdów i obozów Euroweek mogło dojść do popełnienia szeregu przestępstw o charakterze seksualnym.

 

 

Ordo Iuris oferuje pomoc prawną rodzicom, których dzieci mogły doświadczyć przemocy seksualnej podczas obozów Euroweek. Takie przypadki można zgłaszać na adres: biuro@ordoiuris.pl

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama