WRACA KOMUNA. PROKURATOR PRZEJMIE LUB ZAMKNIE KAŻDĄ FIRMĘ. WYSTARCZY PODEJRZENIE!

Reklama

śr., 01/02/2019 - 14:21 -- zzz

Ministerstwo Sprawiedliwości pod przewodnictwem Zbigniewa Ziobry, który wiedzę o gospodarce rynkowej prawdopodobnie czerpał z "Kapitału" Karola Marksa przygotowało projekt ustawy, która zezwala prokuratorom na przejmowanie kontroli nad firmami. Będzie wystarczyło jedynie podejrzenie o nielegalnej działalności.

 

Resort sprawiedliwości pracuje nad nowym projektem ustawy „o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary i zmianie niektórych ustaw”. Zgodnie z nią mają zostać zaostrzone kary, ale także zostanie rozszerzona możliwość ich zastosowania.

Niewątpliwie nowe regulacje uderzą także w uczciwych przedsiębiorców. Pierwotnie miały one przeciwdziałać nieuczciwym przedsiębiorcom. Nowa "rewolucyjna" ustawa pozwoli ukarać firmę bez znajdowania winnego i czekania, aż sąd go skaże. W praktyce może to oznaczać, że firma może zostać ukarana bez prawomocnego wyroku jego pracownika za przestępstwo. Ustawę negatywnie ocenił już Sąd Najwyższy, ale Zbigniew Ziobro-wierny uczeń Feliksa Dzierżyńskiego, nie przejmuje się tym. Dla Ministra sprawiedliwości przedsiębiorcy to galernicy, których należy bezwzględnie karać.

Zgodnie z nowym projektem ustawy prokurator będzie mógł przejąć firmę w przypadku „uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego oraz istnienie ważnego interesu społecznego przemawiającego za jego wszczęciem”.

Według ekspertów: wraca komuna, bo prokurator dostaje narzędzie do konfiskowania majątku przedsiębiorstw, a paragraf zawsze się znajdzie. 

Bolszewicy z rządu nie mają wiedzy lub nie rozumieją, że żyjemy w globalnej gospodarce i nikt nie musi prowadzić biznesu pod polską jurysdykcją czekistów pokroju Zbigniewa Ziobry. W kraju, w którym za samo niezłożenie w terminie bilansu w terminie grozi ograniczenie wolności. Przypomnijmy czekistom z rządu, że pod presją buntu społecznego "Żółtych Kamizelek" francuski rząd wraz z prezydentem Macronem skapitulowali rezygnując z podwyżek akcyzy na paliwa i energię elektryczną.

Przypomnijmy zakazy, nakazy wprowadzone przez rząd:

- zakaz handlu w niedzielę
- zakaz handlu alkoholem po 22 – ograniczona prohibicja
- planowana likwidacja akcji na okaziciela
- Hazard tylko państwowy
- instytucja sygnalisty. Kapuś jest chroniony przez prokuratora z obawy o oczywiste szykany i zemstę kolegów
- nakaz donoszenia na siebie i innych – założenia nowej ordynacji podatkowej
- brak tajemnicy bankowej – każdy organ ma prawo zablokować rachunek na podstawie zwykłego podejrzenia
- inwigilacja rachunków poprzez system STIR
- CRF – Centralny Rejestr Faktur – zakłada obowiązek wprowadzania faktur do systemu co 3 dni
- pozbawienie wolności za przestępstwo podatkowe do 25 lat
- ograniczenia wolności i wysokie grzywny za samo niezłożenie bilansu w spółce kapitałowej
- grzywny i kary za każdy błąd i uchybienie wobec skarbówki
- przeszukania, rewizje, konfiskaty bez nakazu sądu lub prokuratora – wystarczy podejrzenie
- odwołania podatnika od decyzji administracyjnej do tej samej instancji – czyli do kolegi po drugiej stronie biurka
- powszechne podsłuchy, powszechne fikcyjne postępowania na użytek zniszczenia podatnika
- monopolizacja poprzez likwidację przez rząd branży paliwowej, alkoholowej, tytoniowej.
- wspieranie wielkopowierzchniowych zagranicznych marketów kosztem polskich handlowców
- dotacje i granty dla zagranicznego kapitału
- prowadzenie postępowań i stosowanie konfiskaty wyłącznie wobec polskich przedsiębiorców, ale nigdy wobec korporacji zachodnich.
- przesłuchania skarbówki na samą okoliczność założenia działalności gospodarczej
- ujawnianie afer wyłącznie na potrzeby polityczne – Amber Gold,
- ukrywanie i zamiatanie pod dywan rzeczywistych wielkich afer: KNF, SKOK, PZU, KGHM, PKN ORLEN oraz największej w historii grabieży z udziałem banków poprzez udzielnie kredytów hipotecznych w walutach zachodnich. Zagrabiony majątek Polaków przez banki ocenia się na kilkadziesiąt miliardów EURO.

- Wzrost cen energii elektrycznej w ostatnim roku o ponad 40%. To kolejny ukryty podatek, który zapłaci każde gospodarstwo domowe.
- Utrzymanie rzekomo tymczasowej stawki VAT na poziomie 23%. Uwaga W Niemczech VAT to 19%, dlatego większość transakcji w Europie odbywa się przez niemieckie porty, a nie polskie.
- Podwyższanie podatków dochodowych. Od 2019 najbardziej kreatywni zapłacą 36% podatku. To taka specjalna bolszewicka "nagroda" dla ambitnych i pracowitych.

- Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania, która w rzeczywistości zakłada, że każda czynność ograniczenia kosztów jest postrzegana przez fiskusa, jako optymalizacja podatkowa.

- Split Payment: Państwo stało się przestępcą podatkowym, które uczyniło sobie stałe źródło dochodów z zagrabionego podatku VAT, który nie zawsze jest należny dla fiskusa. Odzyskanie podatku jest na zasadzie uznaniowości, a każdy przedsiębiorca wie, że odzyskanie zagrabionych pieniędzy od państwa graniczy z cudem. Takie postępowania ciągną się dziesięciolecia.

- Kolejny procedowany absurd dla sprzedawców: najpierw sprzedawca musi wręczyć do ręki paragon, a dopiero później przyjąć zapłatę.

- Eliminacja gotówki w obrocie. Czyli państwo dąży do permanentnej inwigilacji i kontroli nad obywatelem. 

 

Autor: 
Z.B./pap
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama