"Bild": polski kierowca został postrzelony kilka godzin przed zamachem

Reklama

wt., 12/27/2016 - 08:43 -- zzz

„Bild” informuje, że Polak, który zginął w Berlinie, został postrzelony przez zamachowca kilka godzin przed atakiem na jarmark bożonarodzeniowy. Wcześniej podawano, że polski kierowca zginął tuż przed lub w trakcie zamachu, a śmiertelne strzały padły w trakcie szamotaniny. O sprawie pisze niemiecki "Bild".

Niemiecka gazeta powołuje się na wyniki sekcji zwłok. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Polak został postrzelony na kilka godzin przed dokonaniem zamachu, najprawdopodobniej między godz. 16:30 a 17:30. Polski kierowca miał stracić dużo krwi, ale gazeta nie wyklucza jednocześnie, że mógł żyć jeszcze w chwili ataku na jarmark.

Wcześniej media informowały, że uprowadzony polski kierowca, o którym wiemy, że był już w tym czasie ranny (może udawał nieprzytomnego, albo rzeczywiście na pewien czas stracił przytomność?) nie wiedział jaki jest plan terrorysty.

Zorientował się kiedy ten wjechał w alejkę. Wtedy zapewne chwycił za kierownicę i gwałtownie skręcił na stragany, dźgany w tym czasie nożem przez terrorystę, który następnie go zastrzelił. Kontynuowanie zamachu było już jednak niemożliwe – ciężarówka utknęła w straganach. Terrorysta wyskoczył z kabiny i uciekł.

Islamski terrorysta w wyniku zamachu zabił 12 osób, a 50 zostało rannych.

PL PORTAL PL

Z.B

Polub Plportal.pl:

Reklama