Rasistowski atak na Polkę w Coventry. Z ujawnieniem zdarzenia zwlekano 3 miesiące! (VIDEO)

Reklama

czw., 03/16/2017 - 08:30 -- zzz

34-letnia kobieta, która została pobita w dniu 11 grudnia 2016 r. na jednej z ulic Coventry, to Polka. Poszkodowana i towarzyszący jej partner zostali napadnięci przez 3 mężczyzn w pobliżu Coventry SkyDome Arena. Przez ponad 3 miesiące nie podano narodowości pobitych osób. W dniu wczorajszym West Midlands Police ujawniło nagranie z kamer CCTV, które zarejestrowały fragment zdarzenia. Wystarczyła zaledwie doba, by jeden z napastników zgłosił się na policję.

 

O zdarzeniu pisał wczoraj portal Brytol.com – https://brytol.com/rasistowski-atak-na-bialych-ludzi/. W notatce udostępnionej mediom przez rzecznika prasowego policji znalazł się apel skierowany do mieszkańców Coventry lub osób, które przebywały w dniu 11 grudnia ub. r. w pobliżu Coventry SkyDome Arena. Do informacji dołączono nagranie video, na którym widać jak kilku mężczyzn o ciemnej karnacji skóry atakuje wychodzącą z klubu parę.

Apel ukazał się zarówno w brytyjskich jak i polskich mediach. We wczorajszym komunikacie nie było jednak mowy o narodowości poszkodowanej pary. Pobitą kobietę i próbującego bronić jej mężczyznę nazwano „białą parą”. Wystarczyła doba, by jeden z mężczyzn biorących udział w zdarzeniu po stronie napastników dobrowolnie zgłosił się na policję. Przyznał się do udziału w napaści. Został aresztowany, przesłuchany i obecnie przebywa w areszcie.

Poszkodowana kobieta ma połamany nos. Zdarzenie kwalifikuje się do ciężkiego pobicia (GBH), któremu towarzyszył wątek rasistowski. Jak dotąd brak informacji na temat danych personalnych lub wieku podejrzanego. Podano jedynie, że ma ok. 20 lat. Zostaną one ujawnione jak tylko prokurator zdecyduje o postawieniu zarzutów. Ma na to 48 godzin od zatrzymania. Po tym okresie sprawa powinna trafić do sądu koronnego, gdzie podejrzany postawiony zostanie w stan oskarżenia.

 

atak rasistowski coventry news2a

Na zdjęciu: Moment ataku utrwalony na stopklatce - materiały pochodzą z West Midlands Police

 

atak rasistowski coventry news3

atak rasistowski coventry news5

atak rasistowski coventry news6

atak rasistowski coventry news7

Autor: 
---
Źródło: 

naszestrony.co.uk

video: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama