NIEMIECKA RZEŹNIA PRZERABIAŁA CHORE I PADŁE BYDŁO NA KIEŁBASKI I STEKI

Reklama

ndz., 02/03/2019 - 18:13 -- zzz

Skup i przerób chorego i padłego bydła nie jest incydentem odosobnionym w Europie. Wołowina jest bardzo droga, system ubezpieczeń nie działa prawidłowo i dlatego mamy do czynienia z patologią.

W Niemczech w Bad Iburg zamknięto rzeźnię, która skupowała i przerabiała chore i padłe krowy. Do afery doszło w październiku 2018 roku. 

Firma zaprzecza zarzutom - i wskazuje winę na lekarzy weterynarii

Prokurator Oldenburg potwierdził , że przeciwko niezidentyfikowanym pracownikom rzeźni toczy się śledztwo. W tym kontekście przeszukano pomieszczenia biznesowe i produkcyjne firmy. Zabezpieczone w ten sposób dowody zostaną ocenione. 

Rzeźnia była nadzorowana przez lekarzy weterynarii pracujących w niepełnym wymiarze godzin. Powiat zakończył współpracę z tymi weterynarzami zgodnie z informacjami z NDR 1 Niedersachsen. 

Materiały filmowe z chorymi i padłymi krowami wyciekły do mediów z organizacji zajmującej się dobrostanem zwierząt. Najpierw opublikowało je czasopismo "gwiazda", a następnie trafiły do Ministerstwa Rolnictwa. 

Znalezione obrazy dla zapytania Landkreis legt Schlachtbetrieb in Bad Iburg still NDR Niedersachsen 1800

"To są okropne obrazy, których nikt nie chce oglądać" - powiedziała minister rolnictwa Barbara Otte-Kinast (CDU) w regionalnym magazynie NDR "Hello Niedersachsen". "Zastanawiam się, dlaczego tak straszne rzeczy nie zostały zgłoszone wcześniej." "Każdy pracownik ma możliwość to zrobić anonimowo". "Mocno potępiam to, że nikt nie miał odwagi zgłosić czegoś takiego", powiedział Otte-Kinast. "Ci, którzy tolerują takie warunki, nie powinni się dziwić, że potem rolnictwo ma problemy z akceptacją społeczną".

 

Podobny obraz

Wciągali krowy przy pomcy wyciągarek

Według rzecznika dystryktu na materiale sfilmowanym przez "SOKO Animal Welfare" można zaobserwować masowe naruszenia dobrostanu zwierząt. Na zdjęciach widać zatem, jak bydło jest wyciągane za pomicą wyciągarki linowej z przyczepy. Według ministerstwa fakty zostały przekazane policji tego samego wieczoru na podstawie szczegółowych opisów. We wtorek rano prokurator ds. Karnych w Oldenburgu przejął kontrolę.

Prezydent Landvolk w Dolnej Saksonii, Albert Schulte był przerażony naruszeniami dobrostanu zwierząt. "Takie rzeczy nie mogą istnieć i nie można ich usprawiedliwiać", powiedział "NOZ". 

Polityk żąda konsekwencji

"Jest to niewyobrażalne i okrutne, ponieważ tutaj w środku Niemiec odbywa się rzeź z czującymi istotami" - powiedział zielony eurodeputowany Christian Meyer. "Wygląda na to, że ciężko chore bydło zostało tam przetworzone na kiełbaski i mięso".

Meyer wzywa do większej inwigilacji, być może nawet przez urzędników państwowych, a także ostrych konsekwencji i kar dla osób odpowiedzialnych za skup, przerób padłych i chorych krów.

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

ndr.de/plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Komentarze

Wysłane przez Zofia (niezweryfikowany) w
A Lidle w Polsce, wszystkie je sprzedały, jako polskie mięso!

Wysłane przez Rolnik (niezweryfikowany) w
No tak u nich wszystko było cicho a u nas afera na całą Europę. Ciekawe kto za tym stoi i kto chce wykończyć Polskie Rolnictwo.

Wysłane przez Pretorianin (niezweryfikowany) w
U części naszych obywateli został jeszcze gen kapusia, konfidenta, donosiciela. Gen ten wykształtował się w okresie rozbiorowym. Uśpił się trochę w okresie II RP , aby odżyć w okresie okupacji niemieckiej i rozkwitnąć w PRL i kwitnąć szczególnie intensywnie obecnie. Lekarstwem na to, są wypróbowane metody nawracania na łono ojczyzny stosowane przez AK.

Wysłane przez Mopman (niezweryfikowany) w
Zadziwiające milczenie TVN. Pewnie nie dostali rozkazu ZX u z Berlina

Wysłane przez Joanna (niezweryfikowany) w
Coś strasznego, jak tak można traktować zwierzęta. Najlepiej wszyscy przejdźmy na wegetarianizm. Polecam.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

Reklama