POLICJA ARESZTOWAŁA KACZKĘ - SYMBOL CZYSTOŚCI NARODU

Reklama

czw., 04/05/2018 - 10:24 -- zzz

Niespełna godzinę stał na placu Słowiańskim Pomnik Czystości Narodu, jak gumową kaczkę nazwali anonimowi działacze grupy „Aktywna Legnica”. Z centrum miasta zabrał ją policyjny patrol.

 

 

To była równie błyskawiczna, co skuteczna akcja legnickiej policji. Gumowa, dmuchana kaczka wraz z cokołem, została zamontowana na placu Słowiańskim w czwartek ok. godz. 5.30.

 

Tuż przed godz. 6.30 funkcjonariusze drogówki „pomnik” usunęli i wywieźli radiowozem z centrum miasta. Prawdopodobnie na komendę przy ul. Asnyka.

Przypomnijmy. Autorami politycznego happeningu byli działacze grupy „Aktywna Legnica”. Kaczka - myjka symbolizowała „dobrą, czystą zmianę”. Nie grożą jej żadne konsekwencje.

Po interwencji mundurowych na facebookowym profilu Aktywna Legnica pojawił się wpis o treści: "W dniu dzisiejszym w godzinach porannych legnicka policja dokonała brawurowej i odważnej akcji aresztowania POMNIKA CZYSTOŚCI NARODU. Pytamy co się stało z aresztowaną kaczką? Interesuje nas także podstawa prawna brawurowej interwencji".

 

 


Pomnik Czystości Narodu
Foto: at(lca.pl)

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

fakty.lca.pl/

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama