Celebrytka Izabela M. z "Tańca z gwiazdami" zatrzymana. Była szefem chińskiej mafii?

Reklama

pt., 01/19/2018 - 09:01 -- zzz

Policja rozbiła grupę, która wyłudzała pieniądze od Chińczyków mieszkających w Polsce. Zatrzymano kilkadziesiąt osób, w tym pochodzącą z Lublina Izabelę M., modelkę znaną z rozbieranych sesji i uczestniczkę programów "Taniec z Gwiazdami".

 

Policja dokonała przeszukania pięciu miejsc w Lublinie, Krakowie i okolicach Warszawy.

Łącznie aresztowano 50 osób, w tym 48 obywateli Chińskiej Republiki Ludowej i dwójkę Polaków. Jedną z zatrzymanych jest znana z telewizji i magazynów dla mężczyzn Izabela M.

Policja od przestępczości do walki z cyberprzestępczością ustaliła, że przestępcy wyłudzali pieniądze od obywateli ChRL, którzy bali się konsekwencji prawnych.

Tancerka z "Tańca z gwiazdami" kierowała chińskim gangiem? Grozi jej 15 lat więzienia

– Stosowali różne socjotechniki, dzięki którym pokrzywdzeni przelewali pieniądze na rachunki wskazywane przez sprawców. Pokrzywdzeni byli wprowadzani w błąd, co do rzekomo prowadzonych przeciwko nim postępowań karnych – wyjaśniała nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji.

Członkowie gangu wynajmowali luksusowe domy w całym kraju, w których organizowali fałszywe centra teleinformacji. Ofiary dzwoniły tam, łącząc się z biurem bezpieczeństwa publicznego". Przestępcy podający się za urzędników informowali pokrzywdzonych o możliwości uniknięcia konsekwencji prawnych po wpłaceniu odpowiedniej kwoty na podane konto. Śledczy szacują, że przestępcy działający metodą "na policjanta" wyłudzili co najmniej 1,8 mln euro (7,5 mln zł).

Izabela M., barwna postać w showbiznesie pojawiła się w 2003 r. jako uczestniczka programu "Kawaler do wzięcia". Później pokazała swoje wdzięki na łamach "CKM-u" i "Playboya". 

Wzięła również udział w 4. edycji "Tańca z gwiazdami". Partnerowała Michałowi Milowiczowi i robiła wszystko, aby zwrócić na siebie uwagę. Można śmiało powiedzieć, że była w całej historii polskich edycji programu najbardziej wyzwoloną i pewną siebie uczestniczką. Niestety, Milowicz odpadł... jako pierwszy. 

Porażka w "Tańcu z gwiazdami" zahamowała jej karierę. Przestała bywać na salonach i przeniosła się do rodzinnego Lublina, gdzie zaangażowała się w proceder wyłudzenia pieniędzy od Chińczyków.

 

Autor: 
Z.B. East News
Źródło: 

dziennik wschodni/plportal.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama