Wozili kobietę w bagażniku. Chcieli ją zmusić do pożyczenia pieniędzy

Reklama

sob., 06/04/2022 - 07:38 -- zzz

W Skierniewicach, w nocy ze środy na czwartek trzech mężczyzn wtargnęło do domu jednej z kobiet i żądając od niej pieniędzy, wepchnęli do bagażnika samochodu. Prokuratura zatrzymała sprawców i przedstawiła im zarzuty. Za pozbawienie wolności 30-latki i kierowanie do niej gróźb karalnych grozi im do pięciu lat więzienia.

 

Do komendy policji w Skierniewicach zgłosiła się 30-letnia mieszkanka powiatu skierniewickiego, która zeznała, że w środę, w godzinach nocnych, przyjechał do niej znajomy 30-letni mieszkaniec gminy Godzianów. Był w towarzystwie dwóch kolegów i zażądał od niej pieniędzy.

- Gdy 30-latka oświadczyła, że ich nie ma, została wepchnięta do bagażnika samochodu i zawieziona do sąsiedniej miejscowości. Tam miała od swojego partnera uzyskać pieniądze dla mężczyzn. Na miejscu sprawcy pozwolili jej wyjść z bagażnika, ale kobieta została zamknięta w samochodzie na tylnym siedzeniu. Kiedy okazało się, że 32-letniego partnera nie ma w domu, zawieźli 30-latkę do Skierniewic, aby pożyczyła pieniądze od znajomego. Tam także nic nie uzyskali, odwieźli zatem kobietę do jej domu. Już tam kobieta została kilka razy uderzona przez 30-latka. Napastnik związał jej też ręce i zakneblował usta - zrelacjonowała kom. Magdalena Studniarek z KPP w Skierniewicach.

 

Mężczyznom grozi do pięciu lat więzienia

Wszyscy sprawcy zostali zatrzymani już następnego dnia po tym zdarzeniu. Okazało się, że kilka dni wcześniej ci sami napastnicy grozili partnerowi zgłaszającej. Podejrzani usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności 30-latki, ale również zmuszania jej do pożyczenia pieniędzy i kierowania gróźb karalnych do niej i jej partnera. Najsurowsza kara za te przestępstwa to pięć lat więzienia.​

 

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

interia

Polub Plportal.pl:

Reklama