SEJM UCHWALIŁ BOLSZEWICKIE PRAWO, PO TO BY ZNACJONALIZOWAĆ BANK CZARNECKIEGO. PRÓBA ARESZTOWANIA

Reklama

pt., 11/16/2018 - 22:56 -- zzz

Funkcjonariusze ABW próbowali zatrzymać miliardera Leszka Czarneckiego na lotnisku dla VIP-ów. W limuzynie biznesmena znaleźli tylko jego telefony – ustaliła „Gazeta Finansowa”.

 

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego próbowali zatrzymać biznesmena, który nagrał szefa Komisji Nadzoru Finansowego na lotnisku dla VIP-ów. Do próby zatrzymania doszło 9 listopada, gdy posłowie PiS przepchnęli w Sejmie nowelizację ustawy o bankach, która nadaje KNF uprawnienia do tego, by nakazać jednemu bankowi przejęcie innego. Niecałe 48 godzin od złożenia w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa KNF Marka Chrzanowskiego.

Według naszych informatorów Czarneckiemu chciano przedstawić zarzut braku nadzoru nad Idea Bankiem. Po przedstawieniu zarzutów miał być zwolniony do domu. – Polecenie zatrzymania przyszło nagle. Dziś wygląda to tak, jakby w ten sposób chciano osłabić wydźwięk nagrania rozmowy Czarneckiego z szefem KNF – mówi nasz informator z ABW.

Jak się jednak okazało funkcjonariusze ABW w limuzynie miliardera znaleźli tylko telefony komórkowe. Co ciekawe - według naszych informacji ABW ulokowała oficera pod przykryciem (w stopniu majora) wśród bliskich współpracowników Czarneckiego.

 

 

W samej ABW wszczęto zaś postępowanie mające na celu ustalenie źródła wycieku informacji o planowanym zatrzymaniu.

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro i minister koordynator Mariusz Kamiński nie odpowiedzieli na pytania „Gazety Finansowej” w tej sprawie.

 

 

Autor: 
\Grzegorz Jakubowsk
Źródło: 

Gazeta Finansowa

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama