MAFIA SĘDZIOWSKA MA SIĘ ŚWIETNIE. SĄD SKAZAŁ DZIENNIKARZA ZA UJAWNIENIE AFERY

Reklama

wt., 02/12/2019 - 19:52 -- zzz

Dziennikarz Wojciech Biedroń został prawomocnie skazany na karę grzywny za opisanie sprawy Wojciecha Łączewskiego. Sędzia miał korespondować z internautą podającym się za Tomasza Lisa i omawiać z nim nową strategię walki z rządem. Sąd drugiej instancji zmniejszył jedynie wysokość kary. Sam Łączewski nie usłyszał nawet zarzutów dyscyplinarnych.

Wojciech Biedroń@WBiedron

Po trzech latach od wybuchu afery z Łączewskim i jego ustawką z rzekomym Lisem mamy pierwszy wyrok. Brawo! Kogo skazano? Mnie, z art. 212 kodeksu karnego. Prawomocnie.

510

15:20 - 12 lut 2019

Twitter Ads - informacje i Polityka prywatności

 

Jak wyjaśnia dziennikarz, sąd uznał jego twierdzenia, potwierdzone przez prokuraturę, że Łączewski naprawdę chciał się spotkać z Lisem. Stwierdził również, że Biedroń miał prawo nazwać sędziego „kłamczuszkiem”. 

Jedynym zarzutem, jaki przyjął sąd, było użycie określenia „postępowanie dyscyplinarne”. Tymczasem procedura, która toczyła się w sprawie Łączewskiego, nosi nazwę „postępowanie wyjaśniające”.

 

– To był mój błąd. Tylko czy to wystarczy, żeby skazać dziennikarza z art. 212 Kodeksu karnego? – pyta retorycznie Biedroń w rozmowie z portalem polityce.pl. Wspomniany artykuł przewiduje sankcje za zniesławienie. 

W apelacji udało się uzyskać jedynie obniżenie kary z 25 tys. do 3 tys. zł grzywny. Sprawę skomentował Sebastian Kaleta, były rzecznik ministerstwa sprawiedliwości.

Sebastian Kaleta✔@sjkaleta

Ustalenia @WBiedron pokrywają się z finalnym efektem prac prokuratury (łącznie ze specjalistycznymi ekspertyzami infornatycznymi).

Jednak zamiast rozpoznać wniosek o uchylenie immunitetu s. Łączewskiemi (w jedną lub drugą stronę) sprawniej się skazuje dziennikarza...

Wojciech Biedroń@WBiedron

Po trzech latach od wybuchu afery z Łączewskim i jego ustawką z rzekomym Lisem mamy pierwszy wyrok. Brawo! Kogo skazano? Mnie, z art. 212 kodeksu karnego. Prawomocnie.

 

 

Autor: 
ZZZ
Źródło: 

TVP/PLPORTAL.PL

Polub Plportal.pl:

Reklama