FUNKCJONARIUSZE STRAŻY GRANICZNEJ SIŁOWO USUNĘLI CZŁONKÓW EKOTERRORYSTYCZNEJ ORGANIZACJI GREENPEACE

Reklama

wt., 09/10/2019 - 06:52 -- zzz

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej podjęli w poniedziałek przed północą w porcie w Gdańsku siłową interwencję na żaglowcu Rainbow Warrior, należącym do ekoterrorystycznej organizacji Greenpeace, który wcześniej blokował statek z transportem węgla z Mozambiku.

 

Na przesłuchanie do placówki Morskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadzonych zostało 18 ekoterrorystów Greenpeace - poinformował we wtorek po północy pełniący obowiązki rzecznika prasowego komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, Tadeusz Gruchalla.

 

Według komunikatu prasowego Greenpeace "zamaskowani funkcjonariusze straży granicznej z bronią maszynową wtargnęli na pokład żaglowca Rainbow Warrior", "grozili bronią, rozbili okno i dostali się na mostek".

Gruchalla wyjaśnił, że kilka godzin wcześniej członkowie Greenpeace, używając trzech pontonów, podpłynęli pod samą burtę statku z węglem z Mozambiku zmierzającego do portu w Gdańsku. "Dwa pontony próbowały skutecznie nie wpuścić statku do portu. Członkowie Greenpeace nie reagowali na wielokrotne wezwania funkcjonariuszy straży granicznej do poddania się kontroli" - dodał.

Zaznaczył, że podczas przesłuchań aktywistów Greenpeace ustalana będzie ich rola w naruszeniu przepisów bezpieczeństwa żeglugi i ustawy o straży granicznej.

Przedstawiciele Greenpeace poinformowali media, że podczas akcji protestacyjnej na burcie statku płynącego z Afryki namalowali napis "Węgiel stop".

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

PAP/INTERIA/PLPORTAL.PL

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama