CAŁA OPOZYCJA ZMIEŚCIŁA SIĘ W BAGAŻNIKU OSOBÓWKI. RYSIU PETRU TRIUMFUJE

Reklama

pt., 07/20/2018 - 08:44 -- zzz

Ryszard Petru wskazuje palcem na wjeżdżające na teren parlamentu samochody: „O, widzi pan, ci z Nowoczesnej mogą wjeżdżać”. 

Właśnie jego koleżanki z koła poselskiego wwiozły tu w bagażniku Obywateli RP. Nielegalnie. Petru jest z tego dumny: – Wszystko, co robimy, jest słuszne – mówi.

Przypomnijmy: 

W czwartek posłanki Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus w bagażniku samochodu przemyciły na teren Sejmu dwóch członków Obywateli RP. Nikt o tym nie wiedział, sprawę ujawnił portal tvp.info, a zdarzenie potwierdziła Kancelaria Sejmu. Wybuchł skandal: taka "partyzantka" jest niezgodna z prawem. Sprawę bada stołeczna policja. Auta pozostałych parlamentarzystów są teraz przed wjazdem na teren parlamentu sprawdzane. "Proszę otworzyć bagażnik" - słyszą na dzień dobry posłowie. Straż Marszałkowska się nie pieści. "Akcja bagażnik" stała się tematem dnia na Wiejskiej.

Zagadujemy w Sejmie Ryszarda Petru: – Żałuje Pan? – Absolutnie. Zbieram same euforyczne gratulacje. Raz, że symbolika, dwa – ludzie od nas oczekują działania. Wykonaliśmy symboliczny gest, który zwraca uwagę, iż nie może być tak, że nie można ludzi wprowadzać do Sejmu – mówi nam polityk.

Jak dodaje na odchodne: – Kiedyś wyrywałem Piotrowiczowi mikrofon, też były pretensje, że to nieładne i nie wypada. I też nikogo nie uprzedzałem, że będę ten mikrofon wyrywał. Wszystko, co robimy, jest słuszne. A jeśli będę uważać inaczej, dam znać.

Dawni koledzy i koleżanki z Nowoczesnej drwią z Ryszarda Petru i jego posłanek z koła "Liberalno-Społeczni". Otwarcie krytykować go nie chcą, ale przyznają, że „akcja bagażnik” to żenada roku.

Jeden z polityków Nowoczesnej ubolewa: – Wie pan, jest tak, że sporo ludzi ciągle kojarzy Ryśka z Nowoczesną. A my nie chcemy mieć z nim już nic wspólnego. Najgorsze jest to, że wszystkie idiotyzmy, które on wyczynia, idą na nasze konto.

Sam Petru się tymi uwagami nie przejmuje. Zapowiada ofensywę.

 

 

Autor: 
Z.B./Foto: PAP
Źródło: 

wp/plportal.pl

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama