Wiadomości

Jak przekonują politycy obozu Zjednoczonej Prawicy, Polski Ład ma przynieść ulgę podatkową 18 milionom Polek i Polaków. Jest jednak grupa, która "zrzuci" się na tę grupę. To ponad 60 proc. samozatrudnionych, którzy zapłacą wyższe podatki. Część najbo
W Elektrowni Bełchatów trwają prace nad uruchomieniem 10 bloków energetycznych, wyłączonych z powodu awarii na stacji rozdzielczej w Rogowcu. Dostawy prądu nie są zagrożone - zapewnia PGE.
​- Jeżeli społeczność międzynarodowa nie ukarze sankcjami Izraela, który popełnia zbrodnie przeciwko ludzkości, to Palestyńczycy będą nadal masakrowani - powiedział papieżowi Franciszkowi podczas rozmowy telefonicznej prezydent Turcji Recep Tayyip Er
PEKIN - W poniedziałek Chiny ponowiły wezwanie Stanów Zjednoczonych do odegrania konstruktywnej roli w zakończeniu konfliktu w Strefie Gazy i zaprzestania blokowania wysiłków Organizacji Narodów Zjednoczonych mających na celu zakończenie rozlewu krwi
PARYŻ – Potencjalna szczepionka przeciw COVID-19 firm Sanofi i GlaxoSmithKline po wcześniejszym niepowodzeniu wywołała silne reakcje immunologiczne we wszystkich dorosłych grupach wiekowych we wstępnych badaniach.
Najstarsza mieszkanka Holandii, Cornelia Boonstra, zmarła w sobotę rano w wieku 110 lat. Mieszkała w domu opieki Vreedenhoff w Arnhem i miała kruche zdrowie, informuje De Gelderlander.
W wyniku trudnej sytuacji ekonomicznej wielu studentów, wywołanej pandemią koronawirusa, Uniwersytet Tohoku rozpoczął akcję mającą wspomóc ich finansowo i zaczął wydawać śniadania w cenie 100 jenów.
Realizacja tego projektu powinna pozwolić gminie Mechouar-Kasbah ograniczyć koszty gospodarowania odpadami oraz stworzyć nowe miejsca pracy przy sortowaniu i odzyskiwaniu odpadów.
Od 17 maja ruszają zapisy na szczepienie nastolatków w wieku 16-17 lat. Społeczeństwo jednak pyta się o możliwości szczepienia młodszych dzieci. Czy będzie to możliwe w Polsce? Kiedy ostateczna decyzja?
Nowe Delhi - Silny cyklon szaleje na Morzu Arabskim w południowo-zachodnich Indiach z wiatrami dochodzącymi do 140 km/h, powodując ulewne deszcze i powodzie, które zabiły co najmniej sześć osób
„Polski Ład” to na pierwszy rzut oka jeden wielki podatkowy chaos. Z jednej strony podwyższenie kwoty zarobków, od których nie płaci się podatków (hurra!), z drugiej strony dorzucenie zamożnym uprawnień do płacenia niższego podatku (hurra!), z trzeci
Dyplomatyczne starania o zaprzestanie walk między Izraelem a Palestyną nie przyniosły dotąd rezultatów. Podczas niedzielnych obrad Rady Bezpieczeństwa ONZ szef MSZ Autonomii Palestyńskiej oskarżył Izrael o zbrodnie wojenne i apartheid, zaś izraelski
Tysiące ludzi przybyło na antyizraelską demonstrację w centrum Frankfurtu nad Menem. Miasto zakazało demonstracji, ale zakaz unieważniono sądownie. Jednak wczesnym wieczorem protest i tak został przerwany.
W nocy z 15 na 16 maja w Rosji odbyła się akcja „Noc Muzeów”. Tej nocy czołowe muzea w całym kraju otworzyły swoje drzwi dla zwiedzających. W ubiegłym roku, z powodu pandemii Covid-19 całe wydarzenie odbywało się online.
Nowa linia kolejowa skraca czas podróży między kenijskimi miastami Mombasa i Nairobi. Została wybudowana przez Chiny. Wielu mieszkańców czuje się pozostawionych w tyle. Fotograf Baz Ratner udokumentował życie na torach.

Strony

Reklama