25 lat więzienia dla pedofila

Reklama

pt., 02/08/2019 - 07:54 -- zzz

Marek M., były animator kultury, usłyszał kilkadziesiąt zarzutów dotyczących m.in. gwałtów i tworzenia materiałów pedofilskich. Jego ofiarami były dzieci, którym podawał środki odurzające. Sąd skazał go na – możliwy w tego typu zbrodniach – najwyższy wymiar kary, 25 lat pozbawienia wolności. Obrońca bydgoszczanina zapowiedział apelację.

Sąd w Koszalinie skazał Katarzynę Więcławską na 15 lat więzienia, a jej konkubenta Marka Kwiatkowskiego na 25 lat pozbawienia wolności za...

 

40-letni Marek M. organizował wypoczynek dzieciom z rodzin potrzebujących wsparcia. Dzieci mogły za darmo nocować w domkach kempingowych. Podczas wyjazdów bydgoszczanin miał podawać dzieciom tabletki, po których traciły świadomość.

Kiedy mężczyzna został zatrzymany, policja znalazła w jego komputerze materiały pornograficzne i dowody obcowania płciowego z dziećmi w wieku od 6 do 12 lat. Niektóre zachowania były wyjątkowo brutalne.

Zarzuty wobec Marka M. dotyczą okresu od sierpnia 2015 do marca 2017 r. Prokuratura oskarżyła mężczyznę o skrzywdzenie sześciorga dzieci.

 

Sąd skazał bydgoszczanina na 25 lat pozbawienia wolności. Po zakończeniu kary ma on odbywać terapię w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym.

Marek M. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. 

40-latek był w przeszłości dziennikarzem radiowym i miał wielu znajomych wśród polityków i społeczników.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

tvp.info

Polub Plportal.pl:

Reklama