Piotr Duda napisał list do abpa Marka Jędraszewskiego w sprawie środowisk LGBT

Reklama

pt., 08/16/2019 - 08:26 -- zzz

"To było niezwykle ważne i potrzebne świadectwo" - tak przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda opisał homilię, w której abp Marek Jędraszewski mówił o kwestiach LGBT+. Szef "Solidarności" podziękował metropolicie krakowskiemu za jego "odważne i prawdziwe słowa". List Dudy do hierarchy opublikowano w piątkowym wydaniu "Naszego Dziennika".

 

Duda dziękował w liście arcybiskupowi Jędraszewskiemu "w imieniu własnym, ale też myślę większości członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego 'Solidarność' za odważne i prawdziwe słowa oceniające szerzącą się w naszym kraju ideologię LGBT+". "To było niezwykle ważne i potrzebne świadectwo" - podkreślił Duda. 

"Spotkało za to jego ekscelencję mnóstwo ataków nienawiści, oszczerstw i gróźb. Szczególnie poraża poziom manipulacji i nadinterpretacji niektórych liberalnych mediów. Jednak w tej ważnej i trudnej próbie może ksiądz arcybiskup liczyć na nasze wsparcie i pomoc. Tak jak NSZZ 'Solidarność' zawsze może liczyć na wsparcie jego ekscelencji w swoich działaniach np. w przypadku ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę" - napisał szef NSZZ "Solidarność"

Dodał, że "wściekły atak aktywistów LGBT+ dowodzi, jak trafnych słów ksiądz arcybiskup użył". "Jak precyzyjnie nazywając tę ideologię neomarksizmem, obnażył jego mechanizm, sposób myślenia i działania. Jeszcze raz serdecznie za to dziękuję" - podkreślił Duda.

Wypowiedź o "tęczowej zarazie"

Z krytyką spotkały się słowa abp Marka Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie", które wypowiedział 1 sierpnia w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas homilii w bazylice Mariackiej w Krakowie metropolita podkreślił, że to z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska. "Trzeba było długo na nią czekać (...) Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa" - powiedział.

Wyrazy solidarności z arcybiskupem wyraziły środowiska katolickie, m.in. przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i prymas Czech kard. Dominik Duka, środowiska prawicowe i Światowy Związek Żołnierzy AK.

Duchownego krytykują m.in. środowiska związane z LGBT. Lider Wiosny Robert Biedroń w liście do papieża Franciszka nawiązał do słów abpa Jędraszewskiego i poprosił go o "reakcję, która zmieni nienajlepsze dzisiaj oblicze polskiego Kościoła".

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył do krakowskiej prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez abpa Jędraszewskiego.

 

Przypomnijmy:

 

 

Jak donosi "Głos Wielkopolski" w poznańskim klubie Punto Punto, odbyła się gala finałowa Mr Gay Poland 2019. Podczas wyborów gey, który nazwa siebie artystą, wystąpił z dmuchaną lalką, do której przyklejony był wizerunek biskupa Jędraszewskiego. Artysta w swoim show imitował podcinanie mu gardła.

 

- To było show jednego z artystów. Cenzura już dawno się skończyła, więc nie cenzurujemy występów, tym samym nie jesteśmy w stanie przewidzieć co dany artysta zaprezentuje. Ten występ spotkał się z zadowoleniem ze strony publiczności - mówi Sergiusz Wróblewski, właściciel klubu Punto Punto.

I dodaje: - Wystąpienie było przede wszystkim reakcją na ostatnie słowa biskupa. Wypowiedź ta była bardzo podła. Po tym, co się stało w Białymstoku nastąpiła szarża hierarchów Kościoła na środowisko LGBT, które kłamliwie określane jest też ostatnio, jako ideologia.

Od występu i jego przesłania zdecydowanie odcinają się organizatorzy wyborów Mr Gay Poland, którzy umieścili na swoim Facebooku oświadczenie.

- Sprzeciwiamy się wszelkim rodzajom mowy nienawiści, nawoływania do przemocy oraz innym formom propagowania tego typu postaw. W imieniu swoim chcemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone występem jednej z Drag Queen podczas naszego wydarzenia - piszą organizatorzy.

Jak tłumaczą, nie zostali wcześniej poinformowani o szczegółach występu, a sam konkurs ma celu promowanie pozytywnych postaw i tolerancji.

Autor: 
zzz
Źródło: 

pap/interia/plportal

Polub Plportal.pl:

Reklama