3 słynne sprawy kryminalne na świecie

Reklama

pt., 09/24/2021 - 16:10 -- MagdalenaL

Leatherface – „Teksańska masakra piłą mechaniczną’’ (zdj.: https://steemit.com/pl-filmy/@kapitanrosomak/leatherface-teksanska-masakra-pila-mechaniczna-1-7-omowienie-postaci)

Lepiej lub gorzej, sprawy kryminalne często przyciągają uwagę całego społeczeństwa, a próba zrozumienia, jak działają umysły ludzi, którzy popełniają przestępstwa, może być bardzo interesująca

 

Oczywiście, choć różnego rodzaju przestępstwa zdarzają się na co dzień zarówno w Meksyku, jak i w wielu innych krajach na całym świecie, nie zawsze łatwo jest rozwiązać każdą ze spraw, ale konieczne jest przeprowadzenie żmudnych śledztw w celu obrony ofiar i wymierzeniu kary przeciwko osobom odpowiedzialnym za zbrodnie.

Czy chciałbyś poznać niektóre sprawy kryminalne, które przeszły do ​​historii ze względu na ich złożoność lub stopień okrucieństwa? Nie przestawaj czytać!

Rzeźnik z Plainfield

Edward Gein (27.08.1906 - 26.07.1984) był mordercą i profanatorem grobów, który posłużył jako inspiracja do stworzenia postaci Leatherface (Skórzana Twarz) do filmu Teksańska masakra piłą mechaniczną. 

Urodził się w Wisconsin, był synem rodziny rolniczej, wychowywany na podstawie surowej dyscypliny religijnej, mimo, że środowisko w jego domu było bardzo dysfunkcyjne.

Gdy dorósł, Edward zaczął przejawiać pociąg do przemocy: jednym z pierwszych objawów była przyjemność jaką odczuwał, gdy widział jak jego rodzice zabijają świnie na ich farmie.

Wtedy to, gdy 17 listopada 1957 roku, zgłoszono zaginięcie Berenice Worden, Edward został wymieniony jako podejrzany. Po wejściu do jego domu, władze znalazły okaleczone ciało młodej kobiety, a także ludzkie czaszki, które służyły jako naczynia, meble wyłożone garbowaną, ludzką skórą oraz odzież i maski ze skóry.

„Pogo” zabójczy klaun

John Wayne Gacy urodził się 17 marca 1942 r. w Chicago Illinois. Był mordercą i pedofilem, który zgwałcił i zabił 33 nastoletnich mężczyzn.

Niewątpliwie, miał skomplikowane dzieciństwo, był ofiarą stałego maltretowania psychicznego i fizycznego ze strony jego ojca, co więcej, został wykorzystany seksualnie przez przyjaciela rodziny w wieku 11 lat.

Pomimo, że poślubił swoją pierwszą żonę w 1964 r., John ukrywał swój homoseksualizm i szczególnie lubił dorastających chłopców. W rzeczywistości, w 1969 został skazany na 10 lat więzienia za domniemane wykorzystywanie seksualne nieletniego.

Po wyjściu z więzienia, kupił dom i ożenił się ponownie. To właśnie od tego nowego początku stworzył "Pogo" postać klauna, z którym dawał przedstawienia dla dzieci.

Postać Pogo zaczęła mieć dużą popularność i zaczęła cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród sąsiadów. Pierwszą ofiarę zamordował w 1972r., jednak przypisuje mu się łącznie 33 ofiary.

Kiedy został aresztowany, ujawnił tylko gdzie znajdowało się 28 ciał, reszta nigdy nie została odnaleziona.

Ted Bundy

Kolejna z najbardziej popularnych spraw kryminalnych to ta, w której główną rolę gra Teodor Robert Bundy, który urodził się w styczniu 1946 r., morderca i porywacz, który zgwałcił i zabił 30 kobiet (choć uważa się, że może być ich więcej).

Jego sprawa była zaskakująca z powodu jego wielkiej charyzmy, potrafił odraczać wyrok przez długi czas i był własnym prawnikiem w wielu procesach.

Nawet były kobiety, które go broniły, ponieważ nie wierzyły, że ktoś tak czarujący mógł dokonać tych zbrodni.

Autor: 
Tłumaczenie: Asia Wierzbicka
Polub Plportal.pl:

Reklama