Przyczyna śmierci Robina Williamsa ujawniona i jeszcze bardziej rozdzierająca serce

Reklama

pon., 08/08/2022 - 13:09 -- MagdalenaL

Robin Williams odebrał sobie życie jeszcze w 2014 roku, a poczucie straty nie odpuściło. Ludzie wciąż opłakują stratę jednego z najlepszych komików i aktorów na świecie. Mężczyzna emanował radosnymi uczuciami do wszystkich, którzy cieszyli się jego występami. Jednak ostatnio mówiło się o tym, że mężczyzna cierpiał nie tylko na depresję, która doprowadziła do jego przedwczesnej śmierci. Jego autopsja ujawniła kilka wstrząsających prawd. Najwyraźniej Williams cierpiał na LBD, inaczej zwaną Lewy Body Dementia, czyli otępienie z ciałami Lewy’ego. Jest to jedna z najrzadszych i najbardziej szkodliwych chorób mózgu. Co gorsza, spekuluje się, że ukrywał on swoje objawy przed wdową, Susan Schneider.

W 2014 roku u Robina Williamsa zdiagnozowano chorobę Parkinsona, ale po konsultacji z neurologiem okazało się, że aktor cierpiał na ponad 40 objawów LBD. Wdowa po nim stwierdziła, że kiedy rozmawiała z lekarzami, ci twierdzili, że przypadek Williamsa to, „gorsze patologie, jakie widzieli”. Cokolwiek mężczyzna przechodził, wybrał cierpienie w milczeniu, niż obciążanie otoczenia swoim pogarszającym się stanem. Schneider napisał artykuł dla Neurology, który szczegółowo opisywał upadek, jaki spowodowały jego warunki. Według Schneidera, „Robin miał okazję zadać kilka palących pytań. Pytał: „Czy mam Alzheimera? Demencję? Czy jestem schizofrenikiem? Odpowiedzi były najlepsze, jakie mogliśmy uzyskać: Nie, nie, nie. Nie było żadnych oznak tych innych chorób. Teraz jest dla mnie oczywiste, że najprawdopodobniej zachowywał głębię swoich objawów dla siebie”.

To naprawdę łamiąca serce wiadomość, że Robin Williams cierpiał na tak zaawansowane choroby mózgu. Jego autopsja ujawniła zmiany w funkcjonowaniu mózgu, które są zgodne z tymi, które cierpią na Alzheimera lub Parkinsona. Mogły to być objawy LBD sprawiające, że wydawało się, iż miał obie wspomniane wcześniej choroby mózgu. Jego żona wspominała, że dzień przed śmiercią wydawał się być w porządku, dlatego jego samobójstwo było tak szokujące. Nie chcemy zbytnio spekulować na ten temat, ale odebranie sobie życia mogło być spowodowane jakimś silnym zachwianiem równowagi w jego mózgu. Albo, mógł po prostu nie chcieć cierpieć z powodu stromych objawów, z którymi miał do czynienia.

Robin Williams był odpowiedzialny za danie światu jednych z najlepszych filmów, a także był światowej sławy komikiem stand-upowym. W rzeczywistości został niedawno wprowadzony do komediowej sali sław przez Johna Mulaneya. Niektóre z jego najlepszych filmów to Pani Doubtfire, Dżin w Aladynie, Hook, Good Morning, Vietnam, Buntownik z wyboru, a lista idzie dalej i dalej. Ten człowiek dotknął serc na całym świecie. Jego spuścizna będzie żyła dalej, a to łamiące serce, że trzeba informować o czymś tak niszczącym. Jeszcze gorsze jest to, że cierpiał tak głęboko i ukrywał te objawy przed własną żoną.

Robin Willaims był wspaniałą istotą ludzką i chociaż już to mówiliśmy, naprawdę dotknął życia na całym świecie. To smutne, że zdecydował się cierpieć w ciszy i mamy nadzieję, że wiedział, jak głęboko wszyscy kochali go i jego pracę. Chociaż odszedł, jesteśmy szczęśliwi, że już nie cierpi.

Autor: 
James Brizuela | Tłumaczenie: Klaudia Bredlak
Polub Plportal.pl:

Reklama