Irlandia otwiera granice dla zaszczepionych Brytyjczyków

Reklama

pt., 07/23/2021 - 10:19 -- MagdalenaL

                                              Zdjęcie: breakingtravelnews.com

 

Irlandia stała się pierwszym krajem w Europie, który mogą odwiedzać Brytyjczycy po obydwu dawkach szczepionki, bez konieczności wykonywania testów na Covid-19, niezależnie czy z kraju wyjeżdżają, czy się do niego wybierają.

Od poniedziałku nie jest również wymagana kwarantanna, jeśli podróżujący przyjął obydwie dawki szczepionki.

- Z przyjemnością potwierdzamy informację o tej zmianie i już od 19 lipca witamy gości z Brytanii w Irlandii - tłumaczy dyrektor naczelny Tourism Ireland, Niall Gibbons.

- Pandemia koronawirusa jest okresem trudnym dla wszystkich, a te zmiany sprawią, że wiele osób będzie miało możliwość ponownego spotkania się z rodziną i przyjaciółmi, co nie było przez długi czas możliwe.

- Irlandzki przemysł turystyczny ustalił kartę bezpieczeństwa, by zapewnić dobre samopoczucie oraz zdrowie zarówno naszym gościom, jak i pracownikom branży turystyczno-hotelarskiej. Życzymy naszym gościom z Wielkiej Brytanii bezpiecznej i przyjemnej wizyty w Irlandii.

Przed podróżą pasażerowie będą musieli wypełnić formularz PLF (Passenger Locator Form), który zostanie sprawdzony przed wypłynięciem bądź wylotem przez przewoźnika.

Pasażerowie mogą być także poproszeni o okazanie certyfikatu szczepienia.

Po przybyciu do Irlandii pasażerowie zobowiązani będą do okazania dowodu odbycia obydwu szczepień, na przykład certyfikatu w aplikacji NHS App, papierowego certyfikatu NHS lub zaświadczenia o szczepieniu przeciwko Covid-19.

Od osób bez odpowiednich zaświadczeń wymagany będzie negatywny wynik testu CPR na obecność wirusa, który musiał być uzyskany 72 godziny przed przybyciem do Irlandii. Takie osoby będą zobowiązane do 14-dniowej kwarantanny. W wypadku negatywnego wyniku po drugim teście CPR wykonanym w Irlandii w piątym dniu po przyjeździe przez Health Service Executive, osoba bez zaświadczenia zostanie objęta przynajmniej 5-dniową kwarantanną.

Od poniedziałku dzieci poniżej 12 roku życia już nie muszą zostać poddane testowi CPR na Covid-19 przed wyjazdem do Irlandii.

Niemniej jednak,  dzieci w wieku od lat 12 do 17, które nie przyjęły obydwu dawek szczepionki, są zobowiązane do okazania negatywnego wyniku testu RT-CPR po przybyciu do Irlandii, nawet, jeśli podróżują z dorosłymi, którzy zostali zaszczepieni obydwoma dawkami.

Przewiduje się, że lokale usługowe zostaną ponownie otwarte w Irlandii 26 lipca.

Lokale usługowe będą dostępne tylko i wyłącznie dla osób po obydwu dawkach szczepionki oraz dla tych, którzy posiadają certyfikat ozdrowieńca sprzed ostatnich 6 miesięcy.

Osoby zatrzymujące się w hotelach mają od poniedziałku możliwość skorzystania z oferty lokali usługowych znajdujących się wewnątrz hoteli.

Autor: 
Breaking Travel News; tłum. Marta Gołaszewska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama