Elżbieta II opuści królewskie przyjęcia w ogrodzie tego lata

Reklama

pt., 05/20/2022 - 11:13 -- MagdalenaL

Królowa ostatni raz uczestniczyła w przyjęciu w ogrodzie pałacu Buckingham w 2019 roku, PA MEDIA

 

Pozostali członkowie rodziny królewskiej zastąpią królową, gdy tego lata powrócą tradycyjne przyjęcia w ogrodzie, powiedział przedstawiciel Pałacu Buckingham. 96-letnia królowa, mająca problemy z poruszaniem się, zrezygnowała z kilku zobowiązań w ostatnich miesiącach.

 

Każdego roku do Pałacu Buckingham lub Pałacu Holyrood zazwyczaj jest zapraszanych ponad 30 tys. osób. Rzecznik Pałacu Buckingham powiedział, że dokładne informacje, którzy członkowie rodziny królewskiej pojawią się na przyjęciach, zostaną ogłoszone później. Pierwsze przyjęcie w ogrodzie w roku Platynowego Jubileuszu Królowej ma się odbyć w najbliższą środę w Pałacu Buckingham, a kolejne w dniach 18 i 25 maja, a także 29 czerwca w Pałacu Holyroodhouse — rezydencji królowej w Edynburgu.

W związku z pandemią jest to pierwsze przyjęcie w ogrodzie od 3 lat, na które do domu królowej na przyjęcia w ogrodzie zaproszono obywateli, którzy się czymś zasłużyli  dla społeczeństwa.  

Imprezy są wykorzystywane przez Pałac Buckingham do uznania i nagrodzenia pracowników służby publicznej a goście są nominowani przez sieć sponsorów, w tym przedstawicieli korony w danym hrabstwie, departamenty rządowe, siły zbrojne i ugrupowania religijne.

Goście zazwyczaj są wpuszczani przez bramy pałacu o godz. 15.00 (UTC+1:00), a członkowie rodziny królewskiej przyjeżdżają godzinę później przy akompaniamencie hymnu narodowego w wykonaniu orkiestry wojskowej. Gospodarze dzielą swą uwagę między wszystkich gości, a uczestnicy są przedstawiani losowo, aby dać każdemu równą szansę na rozmowę z członkiem rodziny królewskiej.

Decyzja, aby to inni członkowie przejęli rolę królowej jako gospodarza, podjęto po tym, gdy królowa przeszła infekcję Covid19 w tym samym miesiącu, w którym minęło 70 lat od jej wstąpienia na tron. Swoje 96. urodziny, które przypadają 21 kwietnia, świętowała prywatnie w swojej posiadłości w Sandringham.

W październiku ubiegłego roku, Elżbieta II spędziła noc w szpitalu i dostała zalecenie od lekarzy, aby przez trzy kolejne miesiące zajmowała się tylko lekkimi obowiązkami, przez co ominęło ją wiele znaczących wydarzeń.

Grafika:

https://ichef.bbci.co.uk/news/976/cpsprodpb/14818/production/_124429938_...

Autor: 
Joseph Lee / Tłumaczenie: Filip Zagawa
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama